Pielęgnacja cienkich włosów i delikatnych

( ilość produktów: 44 )
Poradnik: Jak pielęgnować włosy cienkie i delikatne?  
Źródło: Vincent Tam, flickr.com

Czy Twoje włosy są: niezdyscyplinowane, podatne na czynniki egzogeniczne (np. zmianę pogody), problematyczne przy układaniu, trudno nadać im dodatkową objętość, bez połysku, pozbawione sprężystości, łamliwe i często się rozdwajają? Odpowiedziałaś na większość TAK? Diagnoza jest prosta: masz cienkie i delikatne włosy. Przez to, że Twoje włosy są cieńsze niż normalne, może się wydawać, że masz ich mniej na głowie – faktyczna ich ilość nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Przyczyny

Główną przyczyną cienkich włosów są... geny. Na pocieszenie możemy dodać, że jeśli cierpisz na cienkie włosy to należysz to dość licznej grupy, która również odziedziczyła to po swoich rodzicach. Aż 42% kobiet boryka się z problemami cienkich włosów. Czujesz się już w pełni usprawiedliwiona? Pamiętaj jednak, że na kondycję włosa ogromny wpływ ma dieta oraz tryb życia, więc to czy będziesz miała trochę cienkie włosy, a bardzo cienkie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Jak o nie dbać?

Musisz znaleźć szampon do włosów delikatnych. To że masz cienkie włosy nie oznacza, że powinnaś je myć rzadziej. Możesz używać szamponu nawet codziennie.

Bądź ostrożna podczas suszenia. Musisz zrezygnować z suszarki, a nawet wycierania włosów ręcznikiem. Zamiast tego możesz użyć miękkiej bawełnianej koszulki – będzie to przyjaźniejsze dla Twoich włosów.

Odżywkę do włosów delikatnych kładź na końce włosów. Nakładanie jej u nasady głowy może być zbyt obciążające.

Źródło: Elise Muller, flickr.com

Lekkie pianki do włosów oraż lekkie żele do stylizacji będą wystarczyć na dłużej, ponieważ niewielka ilość kosmetyku wystarczy dla uzyskania efektu.

Unikaj preparatów, które obciążają włosy np. szamponów z odżywką 2 w 1 i odżywek bez spłukiwania. Kosmetyki ciężki i gęste (gumy i pasty) też są odradzane.

Nie tapiruj włosów, bo to niszczy włosy.

Jeśli możesz nie korzystaj z prostownicy do włosów, która wygładza włosy, ale jednocześnie pozbawia je objętości.

Unikaj zadymionych pomieszczeń i nakryć głowy.

Fryzury z cienkich włosów

Jedną z zalet (tak, cienkie włosy mają też zalety :-) ) cienkich włosów jest względna łatwość ich ułożenia. Poniżej przedstawiamy fajne fryzury z cienkich włosów.

Dodaj objętość!

Na pierwszy ogień w walce z brakiem objętości powinna iść dobrze dobrana fryzura. Pamiętaj, że nie ma żadnego pożytku ze świetnie wyglądającej fryzury tuż po wyjściu od stylisty, jeśli musisz poświęcać jej codziennie kilka godzin, by podtrzymać efekt. Doskonale dopasowana fryzura naturalnie się układa, podtrzymując objętość. „Właścicielki” cienkich włosów mogą zrezygnować z długich splotów, ponieważ niestety długie włosy można nosić tylko wtedy, gdy są grube i zdrowe. Maksymalna długość dla cienkich włosów to ta sięgająca ramion. Warto zaufać krótszym fryzurom. Dobre będą ostre cięcia, cieniowanie, postrzępione końce i wywinięte kosmyki. Fryzura wyglądająca na rozczochraną i potarganą jest nie tylko fantazyjna, lecz również tuszuje wady cienkich włosów.

Polecamy używanie grubych wałków lub okrągłych szczotek, które również mogą zwiększyć objętość.

Również właściwa pielęgnacja włosów jest istotna w przypadku, gdy pragniemy nadać włosom dodatkowej objętości, wybieraj więc kosmetyki i akcesoria zwiększające objętość.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel