włosy kręcone

Poradnik: Jak pielęgnować włosy kręcone?  
Źródło: Denise Mahoney, flickr.com
Źródło: Denise Mahoney, flickr.com

Loki i fale wyglądają pięknie na zadbanych włosach, a od kilku sezonów są niezwykle modne. Niestety, dla posiadaczek loków codzienna pielęgnacja jest niekiedy prawdziwym koszmarem.

Włosy kręcone łatwo się przesuszają, przez co robią się sianowate i otacza je delikatna aureolka. Z braku nawilżenia łatwo się puszą i elektryzują. Mocno skręcone włosy trudno też rozczesać. Jak pielęgnować włosy kręcone?

Krok pierwszy to odpowiednio dobrana fryzura, którą może zaproponować tylko dobry stylista. Odpowiednie ścięcie pozwoli na uzyskanie pasm równej długości (co nie jest proste). Sprawi też, że włosy będzie łatwiej ułożyć, a fryzura będzie pełna objętości, ale nie przytłaczająca.

W pielęgnacji włosów kręconych ważne jest odpowiednie nawilżenie, jednak stosowane produkty powinny mieć lekką formułę i nie zawierać alkoholu, który przesusza i niszczy włosy. Odżywkę i maskę nakładamy na mocno wilgotne włosy, które następnie (przed spłukaniem!) rozczesujemy szerokim grzebieniem. W ten sposób produkt trafi do wszystkich warstw włosa. Kosmyki myjemy przy użyciu letniej wody, a na koniec spłukujemy chłodną – to pomoże w domknięciu łusek.

Źródło: Martin de Witte, flickr.com
Źródło: Martin de Witte, flickr.com

Mocno kręcone włosy czeszemy wyłącznie wtedy, gdy są jeszcze mokre i stosujemy do tego szeroki grzebień. Czesanie włosów na sucho sprawi, że zaczną się puszyć i elektryzować. Żeby ułatwić sobie pracę w wilgotne włosy możemy wgnieść nieco pianki lub specjalnego produktu podkreślającego skręt włosów kręconych i zabezpieczających je przed słońcem i wilgocią.

Włosy pozostawiamy do samodzielnego wyschnięcia albo suszymy za pomocą dyfuzora – zwykła suszarka sprawi, że pasma będą przyklapnięte u nasady i sianowate na końcach. Na koniec możemy spryskać je nabłyszczaczem – produkt w delikatnej mgiełce sprawdzi się znacznie lepiej niż sklejający włosy żel.

Naturalnie kręcone włosy robią oszałamiające wrażenie, ale ich pielęgnacja nie należy do prostych i wymaga sporo cierpliwości oraz częstych wizyt u profesjonalnego fryzjera.

Znaleziono produktów: 126 Wszystko na 1 stronie Strona 1 z 5
Twoje udane zakupy: Poznaj 6 powodów, dlaczego Twoje zakupy w LokiKoki.pl będą udane: Twoje udane zakupy w LokiKoki.pl
  • Paczkomaty: od 9,90 zł
  • Kurier: 11,90 zł
  • Kurier: 9,90 zł
    dla zamówień od 149 zł
  • Darmowa dostawa
    dla zamówień od 299 zł
Opineo Jakość Usług Opinneo Słucham Swoich Klientów
Ocena Ocena: 5/5
Najlepsze marki:
Montibello Artego Kemon Davines Mila
pixel