Jak skutecznie dbać o włosy

2010-03-10

W najnowszym numerze miesięcznika Olivia (03/2010) znaleźć można interesujący artykuł na temat pielęgnacji włosów. Przedstawiono w nim proste, nieskomplikowane, a przede wszystkim szybkie sposoby na piękną fryzurę, które każda z nas może zastosować samodzielnie w domu.

Podstawą doskonałej fryzury jest zdrowie włosów. Zadbane, odpowiednio pielęgnowane włosy lśnią własnym blaskiem, którego nie zastąpi żaden preparat nabłyszczający. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości kosmetyki, dopasowane do kondycji włosów.

Zadaniem wysokiej klasy szamponów jest nie tylko oczyszczanie włosów z zanieczyszczeń, ale również pielęgnacja i odżywianie. Nie bez powodu wielu fryzjerów twierdzi, że dobry szampon może zdziałać więcej niż niejedna odżywka.

Jednak pomimo to :) warto również regularnie stosować maski lub odżywki (np. odżywka nawilżająca Davines Momo), które, dzięki wysokiemu stężeniu składników odżywczych są doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji i pozwalają na osiągnięcie efektów niczym w salonie.

Należy jednak uważać, by nie przedobrzyć z pielęgnacją włosów. Nadużywanie kosmetyków może wpłynąć na stan naszych włosów równie negatywnie, co brak pielęgnacji. Jeśli czujemy, że nasza fryzura jest pozbawiona blasku i obciążona, warto sięgnąć po szampon oczyszczający (np. Kemon Purity Shampoo) lub zastosować domowe metody. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie płukanki z 1/2 cytryny i łyżki octu winnego, rozcieńczonych w 1/2 litra ciepłej wody.

Pielęgnacja włosów nie ogranicza się wyłącznie do stosowania kosmetyków. Kiedy następnym razem odwiedzisz swojego fryzjera, zwróć uwagę na sposób, w jaki myje Twoje włosy. Bardzo często zdarza się, że czynność ta połączona jest z masażem głowy, który pełni nie tylko funkcję relaksacyjną. Jego zadaniem jest głównie poprawa ukrwienia skóry głowy, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze, lepiej dotlenione i odżywione.

Podobny masaż możemy wykonać same w domu. Dobroczynne działanie wykazuje również szczotkowanie włosów (np. przy pomocy szczotki Olivia Garden). Zajmie Ci to tylko chwilę, a efekty będą szybko widoczne.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2010
Polecane
pixel