Jak utrzymać chłodny odcień blond włosów?

2018-07-10
Jak utrzymać chłodny odcień blond włosów?

Zdecydowana większość "farbowanych blondynek" ma problem z utrzymaniem chłodnego odcienia włosów. Jakiś czas po wizycie od fryzjera, który nadał naszym włosom piękny chłodny odcień, kolor stopniowo wypłukuje się i przechodzi w ciepły odcień, często wręcz żółty - doprowadzając nas do białej gorączki! :O

Dlaczego tak się dzieje?

Niebieski barwnik, odpowiedzialny za nadanie naszym włosom chłodnych tonów jest zdecydowanie mniejszą cząstką, niż inne odcienie ( np. pigment żółty, używany w blondach jest zdecydowanie większa cząstką), dlatego szybciej i łatwiej ulega wypłukaniu z powierzchni naszych włosów. Rozjaśnianie zdecydowanie bardziej ingeruje w strukturę włosa, często go przesuszając, a nawet uszkadzając. Suche i zniszczone włosy charakteryzują się wysoką porowatością, przez co niebieski barwnik wypłukuje się jeszcze szybciej, pozostawiając trwalszy- żółty kolor. Ot cały sekret, dlaczego tak się dzieje! Ale koniec teorii, co zatem trzeba zrobić w praktyce, aby móc dłużej cieszyć się chłodnym odcieniem naszych włosów?

Nawilżanie i regeneracja?

Jak już wspomniałam wcześniej, uszkodzenia wpływają na to, że kolor szybciej wypłukuje się z włosów. W codziennej pielęgnacji włosów farbowanych musimy zaprzyjaźnić się olejkami, które będą nawilżać, wygładzać, ale również będą charakteryzowały się właściwościami przeciw-utleniającymi i przeciw-rodnikowymi. Wszystko to zapewni: Essential Haircare OI OIL Absolute Beautifying Potion kompleksowy olejek do włosów Davines. Po farbowaniu warto również wspomagać się dodatkowymi kuracjami, które będą wzmacniały i regenerowały obciążone farbowaniem włosy. Idealnym preparatem wzmacniającym włókna włosowe, właśnie po zabiegach chemicznych będzie: Silaplex 3 Bond Protector kuracja zapobiegająca łamaniu się włosów 100 ml Montibello. W codziennej pielęgnacji musimy pamiętać o użyciu łagodnych szamponów do włosów farbowanych, które będą myły i jednocześnie w małym stopniu wpływały na wypłukiwanie się koloru. Moim faworytem w tej kategorii jest: Actyva Colore Brillante Shampoo szampon do włosów farbowanych 250 ml Kemon.

Specjalne maski i szampony

Na rynku jest dostępnych wiele gotowych preparatów na bazie fioletowego pigmentu, który ma moc schładzania żółtego odcienia włosów. Dostępne są szampony, płukanki, maski,odżywki, mixtony i tonery. O tyle o ile przy dwóch ostatnich polecałabym wizytę u fryzjera, który doradzi i odpowiednio dobierze produkt, tak z resztą możemy poeksperymentować sami w domu. Pamiętajmy jednak o tym, żeby produktów z fioletem, nie stosować przy każdym myciu włosów, zwłaszcza, gdy ktoś myje głowę codziennie, tego typu produkty, nadają chłodną barwę, ale mogą również przesuszać włosy. Podstawą jest szampon niwelujący żółty odcień np. Treat NaturTech Meches Light-Up Montibello. Ciekawym rozwiązaniem są maski łączące w sobie moc koloryzacji i pielęgnacji tj.: Yo Cond pielęgnacja koloryzująca Kemon. W ich przypadku do neutralizowania żółtego odcienia pomocne są odcienie: beż i srebro. Innym produktem mającym podobne właściwości jest: Color Shine Mask maska odświeżająca kolor Artego. W ich przypadku pomocne będą te w odcieniu: jagody i perły.

A jak Wy radzicie sobie utrzymaniem chłodnego odcienia Waszych pięknych blond włosów? Stosowałyście któryś z powyższych produktów?

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel