Podkreśl swoje loki

2011-08-12

Niewiele osób może pochwalić się naturalnymi lokami. Kręcone włosy wyróżniają z tłumu, zapewniają unikalność fryzury oraz dodają dziewczęcego uroku. Niestety, z reguły droga do zdrowych, pełnych blasku, sprężystych fal nie jest prosta. Dlatego przygotowaliśmy zestaw porad, zastosowanie których z pewnością pomoże Wam ujarzmić niezdyscyplinowane loki.

Po pierwsze, poszukaj dobrego fryzjera-stylisty, który potrafi umiejętnie dopasować fryzurę nie tylko do kształtu twarzy, ale również rodzaju włosów. W przypadku włosów kręconych jest to wyjątkowo istotne - odpowiednie cięcie rozwiąże problem plączących się loków, a także podkreśli ich skręt.

Pamiętaj o tym, że największym wrogiem włosów kręconych jest ich suchość. To właśnie przesuszone loki wyglądają najbardziej nieatrakcyjnie: stają się łamliwe, matowe oraz tracą naturalną sprężystość. Jak tego uniknąć? Postaraj się nie myć włosów codziennie (zaleca się 2-3 kąpiele w tygodniu). Zabieg ten oczyszczając włosy, jednocześnie usuwa płaszcz lipidowy - naturalną barierę ochronną włosów, zapobiegającą utracie wilgoci. Wybierz szampon i odżywkę specjalnie dopasowaną do potrzeb włosów kręconych, np. serię Davines Love, która doskonale nawilża loki, podkreśla je i uelastycznia.

Myj włosy zimną (lecz nie lodowatą) wodą. Niska temperatura wody zamyka łuski włosów, dzięki czemu nabierają blasku i nie puszą się. Jeśli to możliwe, pozwól schnąć włosom naturalnie. Suszarka może przesuszyć loki i sprawić, że będą mocniej się puszyć. Jeśli jednak musisz szybko wysuszyć włosy, problem ten powinno zminimalizować użycie suszarki wyposażonej w funkcję jonizacji oraz dyfuzor. W przypadku problematycznych włosów najlepiej zdecydować się na suszarkę profesjonalną (np. suszarkę fryzjerską Moser, która, w odróżnieniu od suszarek popularnych, nie tylko suszy włosy, ale również pielęgnuje je. Co więcej, unikaj rozczesywania suchych włosów grzebieniem lub szczotką - zamiast je zdyscyplinować, osiągniesz odwrotny efekt. Jeśli fryzura wymaga poprawy, rozczesz włosy palcami.

Kosmetyki do stylizacji stosuj zaraz po umyciu włosów, kiedy te są jeszcze mokre. Sposób ten pozwoli "uchwycić" wilgoć i zapewni lokom odpowiednie nawilżenie. Nałóż niewielką ilość kosmetyku na dłonie (mleczko, żel lub pianka do włosów kręconych, np. żel w piance Kemon Volume Hidro). Następnie, jeszcze przed nałożeniem na włosy, potrzyj o siebie dłonie - zabieg ten podniesie temperaturę kosmetyku oraz ułatwi jego aplikację. Rozprowadź produkt na całych włosach, zwracając uwagę, by nie nałożyć go zbyt dużo. Nadmiar kosmetyków do stylizacji obciąży włosy oraz pozbawi loki ich naturalnej lekkości.

I pamiętaj: najgorsze, co możesz zrobić swoim pięknym lokom, to starać się je wyprostować. Odstaw więc prostownicę, suszarkę i kosmetyki wygładzające. Zamiast próbować na siłę zmienić prawdziwą naturę Twoich włosów :) po prostu podkreśl ją!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2011
pixel