5 kroków do idealnie prostych włosów

2018-02-12
5 kroków do idealnie prostych włosów

Większości z nas wydaje się, że prostowanie włosów to nic trudnego! Pamiętacie jednak te chwile, gdy po 15 minutach, stania w łazience z prostownicą w dłoni, kiedy to już ręce bezwładnie opadają, niesforny kogucik na środku głowy uśmiecha się do nas złowieszczo? Nigdy więcej! Przedstawię Wam teraz złote porady, dzięki którym będziecie mogły cieszyć się gładkimi włosami każdego dnia.

Po pierwsze! Odpowiednie mycie!

Jeżeli na co dzień prostujesz włosy, zaprzyjaźnij się w codziennej pielęgnacji z szamponem i odżywką wygładzającą, które to będą już w czasie mycia dyscyplinowały Twoje włosy, przygotowując je do dalszych zabiegów, z użyciem prostownicy.

Po drugie! Suszenie!

Bardzo ważne jest dokładne wysuszenie włosów, przed każdym prostowaniem. Dodatkowo, aby już na tym etapie wstępnie wygładzić włosy staraj się używać suszarki o dużej mocy, susząc włosy od góry do dołu.

Po trzecie! Ochrona!

Zanim użyjemy prostownicy, zabezpieczmy nasze kosmki preparatem termoochronnym, który będzie w znaczącym stopniu niwelował niekorzystne działanie prostownicy. Wybór kosmetyków jest bardzo duży! Dla włosów z tendencją do przetłuszczania polecam preparaty w spray'u, osobom z włosami normalnymi i bardzo niezdyscyplinowanymi, polecam wszelkie kremy do prostowania.

Po czwarte! Podział!

O tyle, o ile zawsze w swoim prostowaniu pomijałam ten etap, doświadczenie pokazało, że jest on konieczny, aby zapewnić jedwabistą gładkość włosom. W zależności od grubości włosów, podziel je na kilka sekcji, przydatne będą tutaj rożnego rodzaju klipsy, którymi zepniemy poszczególne pasma. Prostowanie zacznij wtedy od tych części, które znajdują się na spodzie, stopniowo przesuwając się ku górze. Dzięki takiemu postępowaniu, mamy gwarancję, że na końcu prostowania nie zaskoczy nas żaden niesforny kosmyk, który zawsze daje o sobie znać, gdy już mamy nadzieję, że cały zabieg prostowania zbliża się ku końcowi :)

Po piąte! Prostowanie!

Trzeba zacząć od wyboru odpowiedniego sprzętu. Najczęściej sięgamy po prostownice z płytkami ceramicznymi, dzięki nim ciepło jest równomiernie rozprowadzane na całej ich powierzchni. Często prostownice tego typu posiadają funkcję jonizacji, która będzie zapobiegała elektryzowaniu się włosów. Coraz częściej znajdziemy prostownice z tytanowymi płytkami, które są bardzo wytrzymałe, a ponadto świetnie prostują włosy. Płytki turmalinowe mają podobne działanie, co efekt jonizacji. Na rynku spotkamy także prostownice na podczerwień. Powodują one, że ciepło powoli wnika w głąb włosa i nie niszczy jego struktury, co więcej będzie go odżywiać! :O Technologia Nano pozwoli osiągnąć efekt jedwabiście prostych włosów już za pierwszym przesunięciem prostownicy. Wybór jest ogromny, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy sprzęt! Co dalej? Musimy wybrać odpowiednią temperaturę, w zależności od tego jaki typ włosów posiadamy.

Tabela z temperaturami prostowania włosów

Gdy już wypełnimy wszystkie powyższe kroki, sam proces prostowania jest banalnie prosty :) Powoli przesuwaj prostownicę po włosach, dokładnie prostuj każde pasmo i... ciesz się jedwabiście prostymi włosami! :)

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Polecane
pixel