Jak dbać o włosy latem?

2014-06-25

Zaczęło się lato = sezon urlopowy uważam za rozpoczęty! :) Niezależnie od tego, czy będziemy wylegiwać się na gorącej plaży, czy też zdobywać górskie szczyty, trzeba pamiętać o właściwej ochronie... naszych włosów. Podczas wakacyjnego wypoczynku często o nich zapominamy, tymczasem słońce, wiatr, piasek i woda to mieszanka, która może poważnie zaszkodzić naszym kosmykom. Bez odpowiedniej ochrony włosy utracą zdrowie i blask, będą przesuszone, szorstkie i łamliwe. Rezultat - siano na głowie! Okropność! Na szczęście, istnieje kilka sposobów, dzięki którym nasze włosy będą piękne, mocne i błyszczące.

pielęgnacja włosów latem

1. Stosuj kosmetyki z filtrami UV, najlepiej te z serii słonecznych. Zapewniają ochronę przed negatywnym promieniowaniem i zapobiegają nadmiernej utracie wilgoci.

2. Noś kapelusze, czapki i chustki.

3. Chroń włosy przed solą i chlorem. W upalne dni każdy chce się ochłodzić, zażywając kąpieli w morzu lub basenie. Dla nas to ulga - dla włosów niekoniecznie. W miarę możliwości pamiętaj, aby każdorazowo po kontakcie z wodą morską lub chlorowaną opłukać kosmyki bieżącą wodą (ewentualnie wodą mineralną). Na koniec spryskaj je ochronną odżywką do włosów z filtrem UV.

4. Rozczesuj włosy po każdej kąpieli. Najlepiej używać do tego grzebienia z szerokimi ząbkami. Stosowanie szczotki na mokrych włosach może je uszkodzić.

5. Nakładaj profesjonalne odżywki do włosów i maski nawilżające. Po całodniowej ekspozycji słonecznej ważne jest, aby dodatkowo nawilżyć i odżywić nasze włosy.

6. Spinaj włosy. Dzięki temu powierzchnia narażona na promieniowanie zmniejsza się, a nam samym jest zdecydowanie chłodniej.

kosmetyki przeciwsłoneczne do włosów

Wszystkie niezbędne kosmetyki znajdziecie w LokiKoki.pl . Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się urlopem, piękną opalenizną i zdrowymi włosami :)

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2014
pixel