Jak ujarzmić puszące się włosy jesienią?

2010-10-08

Twoje włosy są przesuszone i mają tendencję do puszenia się? W takim razie jesienny klimat to dla nich prawdziwe wyzwanie. Niestety, wilgoć, deszcz i wiatr potrafią skutecznie zepsuć fryzurę, szczególnie jeśli Twoje włosy podatne są na działanie wody. Dlatego szczególnie teraz, kiedy pożegnałyśmy lato, warto bardziej zadbać o niezdyscyplinowane włosy.

Podstawą pielęgnacji włosów suchych, puszących się jest mycie ich szamponem o właściwościach nawilżających i wygładzających. Konieczne jest również regularne stosowanie odżywki lub maski o podobnych właściwościach. Polecamy szampon dyscyplinujący oraz maskę Defrizz Liding Life Kemon, które stosowane razem przyniosą świetne rezultaty.

Ważne: Często spotykamy się z opinią, iż kosmetyki wygładzające obciążają włosy. Okazuje się jednak, że w dużej mierze jest to skutek niedokładnego spłukiwania szamponu i odżywki. Jeśli poświęcimy tej czynności co najmniej kilka minut, problem obciążonych włosów z pewnością będzie należał do przeszłości.

Kiedy już umyjesz i odżywisz swoje włosy, zastosuj (najlepiej na jeszcze wilgotne pasma) kosmetyk wygładzający o właściwościach blokujących działanie wilgoci. Spowoduje on, że włosy będą się łatwiej układać i rozczesywać, a także dłużej zachowają swą gładkość w deszczowe dni. Wiele tego typu produktów posiada również właściwości chroniące przed stylizacją i wysoką temperaturą. Dlatego jeśli zamierzasz wygładzić włosy prostownicą koniecznie spróbuj Relaxing Fluid Defining Davines.

Jeśli marzysz o idealnie gładkiej fryzurze, warto od czasu do czasu wyprostować włosy prostownicą. Nie polecamy jej na co dzień, gdyż nawet najwyższej klasy płytki i kosmetyki ochronne nie są w stanie w 100% zneutralizować szkodliwego działania tak wysokiej temperatury. Jednak kiedy wyjątkowo zależy Ci na lustrzanym blasku fryzury, sięgnij po profesjonalną prostownicę. W trakcie prostowania włosów zwróć uwagę, by podczas prostowania każde pasmo wygładzić tylko raz, za to starannie i powoli - zapewni to lepsze rezultaty i będzie bezpieczniejsze dla włosów niż wielokrotne, szybkie pociągnięcia płytkami prostownicy.

Kiedy osiągniesz już zamierzony efekt, możesz dodać fryzurze blasku i zapewnić jej wyjątkową trwałość i gładkość, ponownie aplikując kosmetyk wygładzający, najlepiej o właściwościach nabłyszczających, np. fluid chroniąco-wygładzający Bye Bye Split End Kemon

Pokaż więcej wpisów z Październik 2010
pixel