Jak wybrać właściwy szampon i odżywkę?

2011-04-28

Wybór odpowiedniego szamponu i odżywki to podstawa pięknych, zdrowych włosów. Aby mieć pewność, że stosujemy właściwe produkty, musimy najpierw określić rodzaj naszych włosów. Nowoczesne szampony i odżywki tworzone są z myślą o wszelkich odmianach włosów, dostosowane są do najróżniejszych oczekiwań. Warto wykorzystać to i dobrać kosmetyki idealnie odpowiadające potrzebom naszych kosmyków.

Włosy niezdyscyplinowane lub kręcone

Większość kręconych włosów ma to do siebie, że są niezdyscyplinowane. Takie włosy są zwykle suche oraz porowate - oznacza to, że wyjątkowo szybko absorbują wilgoć. Bywa, że jest to naturalna właściwość włosów, jednak równie często porowatość włosów jest skutkiem ubocznym częstych zabiegów chemicznych takich jak trwała ondulacja, farbowanie, a także prostowanie włosów. Dlatego jeśli masz kręcone lub puszące się włosy, pamiętaj o nawilżaniu - to podstawa pielęgnacji Twoich włosów. Szampony i odżywki intensywnie nawilżające zapewnią włosom odpowiedni poziom nawilżenia, zamkną łuski włosów i nadadzą im zdrowy wygląd.

Włosy cienkie i delikatne

Pielęgnacja włosów cienkich, słabych to prawdopodobnie największe wyzwanie. W takich sytuacjach zwykle sięgamy po kolejne "cudowne" preparaty, które mają poprawić kondycję naszych włosów. Niestety, prowadzi to często do przedawkowania kosmetyków. Jak się okazuje, w ten sposób nie tylko nie pomagamy włosom, a wręcz przeciwnie - szkodzimy im. Nadmiar kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji wyjątkowo obciąża delikatne kosmyki oraz powoduje, że stają się jeszcze słabsze i cieńsze. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie delikatnie pielęgnujący zestaw, np. szampon Nutrizione Leggera Acyva Kemon oraz odżywka Kemon z tej samej serii. Twojej fryzury nie obciążą również lekkie odżywki w sprayu, np. Dede Conditioner Davines, dzięki której łagodnie odżywisz włosy.

O tym, jak pielęgnować pozostałe rodzaje włosów, napiszemy już wkrótce :).

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2011
pixel