Jaką prostownicę wybrać?

2013-08-07
Jaką prostownicę wybrać?

Przypuszczam, że wiele z Was uwielbia mieć gładkie włosy. Najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie idealnej gładkości fryzury jest użycie prostownicy. Jednak nie byle jakiej. Coraz częściej słusznie podkreśla się, jak bardzo ważna jest jakość żelazka, którym traktujemy nasze włosy. Odpowiednio dobrany sprzęt nie tylko zapewni nam prostą, pełną blasku fryzurę, ale również zadba o kondycję włosów i zminimalizuje ryzyko uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą i tarciem.

Aby włosy były gładkie, odporne na wilgoć oraz chronione przed działaniem temperatury, producenci prostownic wprowadzili w ostatnich latach wiele nowoczesnych materiałów i technologii, odpowiedzialnych za piękno i zdrowie włosów. Płytki ceramiczne, tytanowe, jonizacja, technologia turmalinowa... Takie informacje znajdziesz na niejednej profesjonalnej prostownicy. Tylko co tak naprawdę oznaczają te terminy?

JONIZACJA - polega na generowaniu ujemnych ładunków elektrycznych (tzn. jonów ujemnych) przez wbudowany w prostownicę jonizator. Wytworzone jony ujemne neutralizują działanie jonów dodatnich obecnych na włosach. Jony dodatnie otwierają łuski włosa, narażając go na uszkodzenia i puszenie się oraz zwiększają jego podatność na wilgotne powietrze. Jony ujemne sprawiają, że kosmyki zostają na długo wygładzone, lepiej się układają i nie elektryzują się. Rezultatem są idealnie proste, podatne na układanie włosy, oraz trwała fryzura. Poprzez zamknięcie łusek włosów, jonizacja powoduje, że włosy stają się elastyczne, a także bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wysoka temperatura. Ponadto, jonizacja zapewnia włosom piękny połysk.

TURMALIN - półszlachetny minerał stanowiący potężne, naturalne źródło jonizacji. Dzięki swym właściwościom, turmalin, z którego wykonane są płytki prostownicy, wydziela naturalne, zdrowe dla włosów jony ujemne. Jony te zamykają łuski, dzięki czemu włosy są chronione przed czynnikami zewnętrznymi, a także powodują, że są one gładkie, pełne blasku, nie puszą się i doskonale się układają. Co więcej, turmalin zapewnia równomierne rozprowadzanie temperatury oraz jest źródłem ciepła podczerwonego, mniej szkodliwego dla włosów niż ciepło tradycyjne. W ten sposób prostownica turmalinowa chroni włosy przed wysuszeniem i zapobiega utracie wilgoci z ich wnętrza.

PŁYTKI CERAMICZNE - najbardziej popularne. Charakteryzuje je trwałość oraz równomierne rozprowadzanie ciepła, dzięki któremu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia włosów. Najlepsze jakości płytki ceramiczne występują u prostownic profesjonalnych - ich powłoka jest gładka i śliska, co ułatwia prostowanie. Płytki te dzielimy na: pokryte warstwą ceramiczną oraz pełnoceramiczne, wykonane w 100% z ceramiki.

PŁYTKI TYTANOWE - to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań stosowanych podczas produkcji prostownic. Tytan łączy w sobie niezwykłą trwałość oraz wyjątkową delikatność dla włosów. Ze względu na niebywałą odporność tego metalu na uszkodzenia mechaniczne, prostownice tytanowe często określane są jako 'niezniszczalne'. Płytki tytanowe są nie tylko bardzo trwałe, ale również wyjątkowo gładkie. Zapewniają doskonały poślizg, a także posiadają właściwości minimalizujące tarcie i uszkodzenia włosa.

Szeroki wybór profesjonalnych prostownic, wykonanych przy zastosowaniu najnowszych technologii, znajdziesz na LokiKoki.pl.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2013
pixel