Jakie kosmetyki stosować do zabiegu z pielęgnicą?

2015-08-14
Jakie kosmetyki stosować do zabiegu z pielęgnicą?

Wiele z Was zapewne słyszało coś o czymś takim jak pielęgnica do włosów, czy to w salonie fryzjerskim albo po prostu natrafiła na to "cudo" w internecie. Co to jest? Do czego służy? Pielęgnica to nowoczesne urządzenie do pielęgnacji włosów, które tylko z wyglądu przypomina prostownicę, bo jej zastosowanie jest zupełnie inne. Urządzenie nie prostuje włosów, ani nie wytwarza ciepła, tylko emituje ultradźwięki i podczerwień, których zadaniem jest regeneracja włosów. Niestety same kosmetyki odbudowujące i nawilżające włosy, nie mają możliwości w 100% przeniknąć przez łuskę włosa i go naprawić. Ultradźwięki wytwarzane przez pielęgnicę rozbijają wodę i wartościowe składniki kosmetyków na drobne cząsteczki, które na poziomie komórkowym wnikają we włosy, zwiększając absorpcję substancji odżywczych o 40 – 60%.

Reasumując: pielęgnica zwiększa efektywność kosmetyków do włosów.

Zastanawiacie się pewnie, czy wszystkie kosmetyki są odpowiednie do stosowania z tym urządzeniem? Polecane są głównie produkty na bazie keratyny, z której to zbudowane są nasze włosy. Dzięki użyciu takich kosmetyków włosy mają szansę lepiej się zregenerować. Dodatkowo podczerwień emitowana przez pielęgnicę, powoduje przyrost tego cennego składnika we włosach. Oczywiście, nie muszą to być tylko i wyłącznie produkty na bazie keratyny, mogą to być wszystkie inne kosmetyki regenerujące, nawilżające, czy odbudowujące. Ważne jest jednak to, aby nie miały one w swoim składzie silikonów, które ograniczają, a wręcz uniemożliwiają dostęp światła podczerwonego do głębi włosa.  Jak rozpoznać takie kosmetyki?  Wystarczy spojrzeć na składniki, nazwy silikonów zakończone są poniższymi przyrostkami:

  • -siloxane
  • -silanol
  • -silicone
  • -methicone
pielęgnica kosmetyki do pielęgnicy aqua Plus inebrya kemon artego ampułki keratyna

1. Easy Care Aqua Plus odżywka nawilżająca Artego -ZOBACZ-

3. Actyva Nuova Fibra Mask Maska odbudowująca i wzmacniająca Kemon -ZOBACZ-

4. Easy Care T Dream K Lotion preparat odbudowujący włosy Artego -ZOBACZ-

Powyższe kosmetyki nie mają w swoim składzie silikonów, a co za tym idzie będą idealne do użycia razem z pielęgnicą. Aby włosy w znaczącym stopniu odzyskały swoją witalność i widocznie się zregenerowały, należy regularnie użytkować urządzenie przez około dwa miesiące, wykonując zabieg raz lub dwa razy w tygodniu.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
Polecane
Pielęgnica N°501 Premium Fale Loki Koki

Pielęgnica N°501 Premium Fale Loki Koki

534,65 zł629,00 zł534.65 pkt.
pixel