Pielęgnacja włosów kręconych

2010-09-10
Zadbane loki

Pielęgnacja włosów kręconych jest tak wyjątkowa jak one same. Posiadaczki loków i fal to wyjątkowe szczęściary: należą do nielicznego grona kobiet, które mogą pochwalić się bujną, przyciągającą wzrok fryzurą. Jednak aby kręcone włosy prezentowały się dobrze, trzeba im poświęcić wiele uwagi. Mają bowiem tendencję do przesuszania się, często są kruche, łamliwe i niezdyscyplinowane. Dlatego warto dowiedzieć się, jak odpowiednio dbać o nasze loki.

Najgorsze, co może przytrafić się włosom kręconym to codzienna kąpiel. Dlatego postaraj się ograniczyć ilość myć do 2 razy w tygodniu. Mycie włosów każdego dnia jest bezwzględnie zabronione - pozbawiłoby Twoje włosy naturalnych olejków, które nawilżają i chronią włosy, oraz doprowadziłoby do puszenia się fryzury. Używaj szamponu przeznaczonego do Twojego rodzaju włosów, np. Triple D Curl Artego.

Po każdym myciu włosów używaj odżywki, która intensywnie nawilży Twoje włosy. Doskonałym wyborem będzie nawilżająca odżywka podkreślająca skręt włosów Davines Love Conditioner. Natomiast pomiędzy jednym a drugim myciem włosów stosuj odżywki typu 'leave-in', które ułatwią rozczesywanie loków i poprawią ich kondycję.

Jeśli chodzi o rozczesywanie włosów, to na co dzień unikaj stosowania jakichkolwiek grzebieni czy szczotek. Używaj w tym celu własnych dłoni. Takie akcesoria mogą uszkodzić Twoje delikatne włosy oraz przyczynić się do ich nadmiernego puszenia się. Jeśli musisz, zdecyduj się na grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, np.  przeznaczony do rozczesywania Comair 619. Dobrym sposobem na rozplątanie "opornych" loków jest użycie grzebienia w momencie, gdy trzymamy na włosach odżywkę. Mamy wówczas kilka minut na staranne rozczesanie włosów, zanim spłuczemy kosmetyk. Pamiętaj: nigdy nie używaj grzebienia na włosach suchych.

Jeśli tylko możesz, pozwól, by Twoje włosy mogły wyschnąć naturalnie. Kręcone włosy są wyjątkowo delikatne i źle znoszą gorące powietrze suszarki. Jeśli chcesz przyśpieszyć proces schnięcia włosów, okryj je ręcznikiem. Wówczas część wody będzie mogła w niego wsiąknąć.

Raz na jakiś czas zastosuj dogłębnie regenerującą maseczkę (Kemon Nutrizione Intensa Mask, która intensywnie nawilży i odżywi włosy, lub wybierz się na zabieg regenerujący do profesjonalnego salonu.

Na co dzień staraj się nie używać kosmetyków do stylizacji takich jak żel lub pianka. Jeśli nie potrafisz się bez nich obejść, wybierz takie, które są wyjątkowo lekkie i delikatne dla włosów, a przy okazji posiadają właściwości pielęgnacyjne.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2010
Polecane
Grzebień 619 niebieski Comair

Grzebień 619 niebieski Comair

21,17 zł24,90 zł21.17 pkt.
pixel