Pielęgnacja wrażliwej skóry głowy

2012-01-21

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, dlatego też może być źle odżywiona, odwodniona, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Wrażliwa skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy i ciała, charakteryzuje się objawianiem uczucia pieczenia, zaczerwienienia, łuszczenia i przesuszenia oraz utratą warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszanki hydrolipidów, która działa jak naturalny składnik ochronny skóry.

Przyczyny mogą być różnorodne, zależeć mogą od aplikacji różnych zabiegów chemicznych (produkty prostujące, trwałe, farby), a nawet od czynników środowiska, takich jak zbyt wysokie temperatury powietrza i zanieczyszczenia. Oprócz tego w grę wchodzą czynniki ściśle genetyczne, które predysponują do posiadania wrażliwszej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej skłonna do podrażnień.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie powyższe objawy, warto sięgnąć po profesjonalne produkty przeznaczone do wrażliwej skóry głowy, które skutecznie złagodzą te nieprzyjemne dolegliwości. Polecamy:

  • Montibello Sensi Dermo - szampon oraz fluid do pielęgnacji wrażliwej skóry włosów
  • Kemon Actyva Benessere - szampon do włosów i wrażliwej skóry głowy
  • Wella Balance Calm - szampon i maska o właściwościach łagodzących i wzmacniających
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2012
pixel