Sprzęt do pielęgnacji i stylizacji włosów, który warto mieć w domu

2023-03-31
Sprzęt do pielęgnacji i stylizacji włosów, który warto mieć w domu

Idealnie ułożone włosy dodają pewności siebie. Jak stworzyć trwałą efektowną fryzurę w domowym zaciszu? Niezbędne do tego będą różnego rodzaju urządzenia do stylizacji włosów. Warto zaopatrzyć swój domowy salon fryzjerski w suszarkę, prostownicę oraz lokówkę, za pomocą których bezpiecznie wyczarujesz pełne objętości fale lub ujarzmisz niesforne kosmyki. Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom modelowanie pasm w domu stanie się proste, a efekt równie spektakularny, jak spod ręki doświadczonego profesjonalisty.

Stylizowanie włosów w domu

Urządzenia do stylizacji dzielimy na jednofunkcyjne, których przeznaczeniem jest stworzenie na włosach jednego konkretnego efektu oraz wielofunkcyjne, pozwalające uzyskać różne rezultaty w zależności od potrzeb. Do tej drugiej grupy należą suszarko-lokówki, lokówki z wymiennymi końcówkami czy prostownice z płytkami do karbowania. Nowoczesne technologie pozwalają na modelowanie włosów w domu szybko i bezpiecznie nawet niedoświadczonym użytkownikom. Dlatego warto postawić na dobrej jakości sprzęt, który posłuży Ci przez lata. Jednak nawet wtedy nie zapominaj o termoochronie. Zawsze na kilka minut przed rozpoczęciem stylizacji nałóż dedykowane serum, balsam lub spryskaj kosmyki specjalnym sprayem.

Najlepsze suszarki do włosów

Poprawne wysuszenie włosów pozwoli zwiększyć objętość pasm oraz wstępnie je ukształtować. Jeśli Twoje włosy są podatne na stylizację, pomagając sobie szczotką podczas suszenia, możesz wyprostować pasma lub subtelnie je podkręcić. O funkcjonalności suszarki decydują jej parametry techniczne - moc, siła nawiewu oraz regulacja jego temperatury. Im wyższa moc, tym szybciej wysuszysz włosy. Parametr ten należy zatem dopasować do rodzaju kosmyków. Dla osób z krótkimi, delikatnymi włosami najlepszym wyborem będzie urządzenie w przedziale 1600-2000W. Jeśli Twoje pasm są gęste i grube wybierz takie o mocy powyżej 2000W. Dobór nawiewu zależy natomiast od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Mocny i ciepły strumień służy do suszenia włosów. Chłodny i nieco lżejszy domyka łuski, więc nadaje się do modelowania fryzury.

Kręcenie loków

Czym zakręcić loki?

Loki są niezwykle romantyczne i podkreślają kobiecą urodę. Ułożysz je przy pomocy tradycyjnych lokówek o średnicy od 15 do 25 mm. Aby stworzyć miękkie fale, zdecyduj się na taką z grubym wałkiem w przedziale 32-38 mm. Na rynku dostępne są także lokówki stożkowe, pozwalające uzyskać drobne loczki o zwężającej się przy końcówkach średnicy. Warto zwrócić uwagę również na:

- suszarko-lokówki - służą do kręcenia włosów na mokro. Posiadają przypominający okrągłą szczotkę wałek z dziurkami, przez które przelatuje ciepłe powietrze suszące włosy i utrwalające skręt;

- falownice - posiadają dwie płytki - jedną z wałkami jak w lokówce, drugą przypominającą dużego odpowiednio wyprofilowanego klipsa. Na ściśniętym pomiędzy nimi paśmie powstają symetryczne fale;

- lokówki automatyczne - nowoczesne urządzenie samodzielnie owijające pasmo włosów wokół elementu grzewczego, a następnie sygnalizujące zakończenie modelowania.

Prostowanie włosów

Jak poskromić niesforne kosmyki? Suszenie na szczotkę nie zawsze przynosi wystarczająco spektakularny efekt. Jeśli zależy Ci na idealnie gładkich pasmach, możesz skorzystać z jednego z dwóch urządzeń prostujących.

Prostownica

Jedno z najpopularniejszych narzędzi do stylizacji. Składa się z dwóch nagrzewających się płytek, pomiędzy które wkłada się pasmo włosów. Na skutek przeciągania i wysokiej temperatury kosmyki prostują się i wygładzają.

Szczotka prostująca

Urządzenie cenione zwłaszcza za swoje bezpieczeństwo i prostotę użytkowania. Wystarczy kilkukrotnie przeczesać nim pasma, by wygładzić je i zniwelować załamania. Ukryte grzałki ograniczają ryzyko poparzenia.

Jakie urządzenie do stylizacji wybrać?

Częsta stylizacja przy użyciu ciepła może osłabiać i niszczyć włosy. Jednak czasami jest ona jedynym wyjściem, by poskromić niesforne kosmyki i skutecznie wymodelować fryzurę. Aby mieć pewność, że wybrane przez Ciebie urządzenie jest maksymalnie bezpieczne, zwróć uwagę na kilka jego elementów i funkcji:

- regulacja temperatury - to absolutna podstawa. Funkcja zmniejszania i zwiększania temperatury pozwala dopasować ją potrzeb oraz rodzaju włosów;

- rodzaj powłoki - najlepsze urządzenia do stylizacji to te, których elementy grzewcze wykonane są z powłoki ceramicznej lub tytanowej;

- jonizacja - emituje jony ujemne powodujące domknięcie łusek włosowych, zatrzymując wilgoć wewnątrz włosa i przeciwdziałając elektryzowaniu się kosmyków.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel