Włosy kręcone vs. włosy proste

2012-07-30
włosy kręcone czy włosy proste

Pojedynek "włosy kręcone vs. włosy proste"... Trudno tak naprawdę określić, kiedy się zaczął. Jednak jedno jest pewne: tak długo, jak część z nas rodzi się takimi, a część z takimi włosami, na jego koniec nie mamy raczej co liczyć. Mało która z nas zadowolona jest z "prostych jak druty" włosów, z którymi "nie da się nic zrobić". Z kolei właścicielki fal i loków narzekają na problem okiełznania swojej fryzury oraz tęsknią za idealnie gładkimi, aksamitnymi pasmami. Koniec konców, wiele z nas najchętniej zamieniłoby swoje włosy na "lepszy model". Lepszy, czyli będący dokładnym przeciwieństwem tego, czym obdarzyła nas natura ;)

Fakt, zarówno włosy proste, jak i kręcone mają swoje wady. Ale pamiętajcie, że i jedne i drugie wyróżnia przede wszystkim mnóstwo zalet. Włosy proste, zakładając, że są zdrowe i mocne, nie wymagają szczególnej pielęgnacji oraz stylizacji. Zwykle wystarczy im dobrej jakości szampon i odżywka, a jeśli czasu jest mało, wystarczy je wysuszyć i wciąż wyglądają dobrze. Rzeczywiście w przypadku stylizacji włosów prostych (szczególnie tych cienkich), pole do popisu jest mniejsze niż w przypadku gęstych, kręconych włosów. Jednak jeśli Wasze włosy są zadbane i lśniące, nawet jeśli pozostaną proste, również będą się pięknie prezentować. Główną zaletą włosów prostych jest ich nieskomplikowana codzienna pielęgnacja. Ponieważ nie puszą się i nie plączą tak jak włosy falowane, bez problemu ułożycie je przy pomocy pianki zwiększającej obiętość i okrągłej szczotki.

Teraz czas na włosy kręcone. Ich największą zaletą jest to, że czynią naszą fryzurę unikalną. Już sam fakt posiadania fal i loków wyróżnia nas z tłumu. Dodatkowo, takie włosy są zawsze bardziej bujne i pełne objętości - nawet delikatnie i cienkie loki, jeśli są falowane, sprawiają wrażenie gęstszych niż są w rzeczywistości. Jednak by włosy kręcone wyglądały pięknie i zdrowo, trzeba im poświęcić dużo więcej uwagi niż to zwykle bywa w przypadku włosów prostych. Włosy kręcone wyjątkowo nie lubią suszarki i intensywnej stylizacji, trudno je rozczesać (a czasem jest to niemal niemożliwe!), mają także większą tendencję do przesuszania się i łamliwości. Dlatego włosom kręconym musimy zapewnić staranną pielęgnację nawilżającą oraz zainwestować w skuteczne, a jednocześnie delikatne kosmetyki do modelowania loków.

A jeśli znużą Was fale lub proste włosy, pamiętajcie, że wystarczy dobra lokówka lub prostownica, by totalnie odmienić fryzurę. Jednak warto pamiętać, że urządzenia te mogą naruszyć i zniszczyć delikatną strukturę włosów i zbyt częsta walka z naturą może im zaszkodzić. Bo jeśli spytacie doświadczonego fryzjera, w jakich włosach Wam najbardziej do twarzy, z pewnością dowiecie się, że w... zdrowych :)

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2012
pixel