Jak skutecznie zagęścić włosy?
Marzeniem wielu kobiet są mocne i gęste włosy. Niestety, nie wszystkie z nas zostały naturalnie obdarzone burzą loków. Zastanawiasz się jak zagęścić włosy? Twoje pasma są przerzedzone i wiotkie? Masz dość kosmyków znajdowanych co chwilę na podłodze, w umywalce lub brodziku prysznica? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i zaopatrz się w polecane przez trychologów kosmetyki, a już po kilku miesiącach będziesz mogła pochwalić się dużo bujniejszą czupryną.
Wybierz dedykowany szampon i odżywkę
Różne rodzaje włosów potrzebują kosmetyków, które w pełni odpowiadają ich potrzebom. Posiadaczki niezbyt gęstych kosmyków powinny sięgać po produkty zwiększające objętość. Dobry szampon musi nie tylko oczyszczać skórę głowy, ale także dbać o kondycję pasm. Dobrze, żeby miał w składzie pantenol oraz ekstrakty roślinne, przede wszystkim z pokrzywy, skrzypu czy kofeinę, pobudzające cebulki i stymulujące wzrost nowych kosmyków. Bardzo cienkie włosy lubią się z proteinami, które pokrywają je filmem i optycznie pogrubiają. Natomiast idealna odżywka powinna mieć nieobciążającą formułę. Warto także rozważyć stosowanie tego rodzaju produktów w formie pianki lub sprayu, które pomagają unieść włosy od nasady.
Zwróć uwagę na sposób aplikacji
Nakładaj odżywkę starannie, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowo zniszczonych pasm. Najlepiej lekko pochyl głowę do przodu, by dokładnie pokryć kosmyki produktem. Unikaj aplikacji zbyt blisko skóry głowy, a już na pewno nie wcieraj produktu w skalp. Może to powodować podrażnienia oraz wzmagać wypadanie włosów. Nie przesadzaj z ilością nakładanego kosmetyku. Jego nadmiar niepotrzebnie obciąży pasma, sprawi, że szybciej się przetłuszczą i będą wyglądały na nieświeże. Najczęściej rekomendowana ilość odżywki to jedna pompka lub porcja wielkości orzecha laskowego. Uważaj również, by nie przetrzymać produktu na włosach i stosuj się do czasu aplikacji zalecanego przez producenta.
Zadbaj również o skalp
Jeśli Twoim celem jest zagęszczenie włosów, nie zapominaj o dbaniu o skórę głowy. Należy pamiętać o dokładnym, a jednocześnie delikatnym jej oczyszczaniu. Substancje myjące o agresywnym działaniu zakłócają równowagę pH i osłabiają cebulki. Ogranicz stosowanie suchego szamponu. Jego nadmiar zatyka mieszki włosowe, hamując wzrost nowych włosów. Do rutyny pielęgnacyjnej należy za to wprowadzić kosmetyki stymulujące pojawianie się tak zwanych “baby hair”. Skuteczny preparat na zagęszczenie włosów ma najczęściej formę wcierki. Takie produkty dogłębnie odżywiają skórę i wzmacniają cebulki włosa. Ich stosowanie połącz z regularnymi masażami skalpu, aby poprawić krążenie krwi i dotlenić cebulki.
Odpowiednia stylizacja działa cuda
Nie bój się czesania, a wręcz przeciwnie - zrób z tego rytuał. Przynajmniej dwa razy dziennie szczotkuj włosy, by usunąć zanieczyszczenia i martwy naskórek. Zacznij od końcówek i kieruj się w stronę skalpu. A co po czesaniu? Jak pogrubić włosy za pomocą odpowiedniej fryzury? Przy okazji wielkich wyjść postaw na luźne fale lub loki, najlepiej stworzone przy użyciu grubych wałków. Jeśli nie czujesz się najlepiej w kręconych włosach, to i tak lepiej zrezygnuj z prostownicy. Zamiast tego podczas suszenia sięgnij po okrągłą szczotkę i wyciągaj na niej pojedyncze pasma od nasady aż po końce. W ten sposób odbijesz je od skóry głowy, dzięki czemu zyskają na objętości. Na co dzień stawiaj raczej na fryzury niewymagające użycia ciepła oraz nieosłabiające cebulek. Dobrym pomysłem będzie na przykład luźny warkocz.
Wzmocnij włosy od środka - suplementacja
Kosmetyki to nie wszystko. To, co masz na głowie, często jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w Twoim organizmie. Kluczem do pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia, a co za tym idzie, zdrowych i gęstych włosów jest odpowiedni sposób żywienia. Co więcej, czasami i to nie wystarczy. Dieta bogata w warzywa, owoce, czy strączki też może nie pokrywać w pełni Twojego zapotrzebowania na niektóre witaminy i minerały. Warto zatem stosować suplementy, zawierające składniki niezbędne do wzrostu włosów. Są to między innymi biotyna, mająca zbawienny wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci, wspierający powstawanie keratyny cynk, dbające o odpowiednie dotlenienie komórek żelazo, czy witamina D pobudzająca mieszki włosowe do pracy.