Szczotki do modelowania włosów - wybierz odpowiednią dla siebie

2022-11-01
Szczotki do modelowania włosów - wybierz odpowiednią dla siebie

Dokonując zakupu, warto postawić na wysokiej jakości produkt pod każdym względem odpowiadający potrzebom i rodzajowi kosmyków. Szczotki różnią się między sobą średnicą, rodzajem włosia oraz materiałem, z którego są wykonane. W tym artykule podpowiadamy jak spośród szerokiego asortymentu wybrać tę idealną.

Szczotka do stylizacji włosów - zastosowanie

Niektórzy uważają zakup szczotki do modelowania za zbędny wydatek, wychodząc z założenia, że grzebieniem lub zwykłą szczotką można ułożyć każdą fryzurę. Jednak już po pierwszym jej zastosowaniu większość osób zmienia zdanie. Dobrze dobrana do typu włosów okrągła szczotka jest w stanie zapewnić pasmom objętość i kształt niemożliwy do uzyskania przy pomocy podstawowych narzędzi fryzjerskich. W zależności od oczekiwanego efektu stylizacji można nimi zarówno wygładzić fryzurę, jak i podkręcić kosmyki, uformować fale czy nawet luźne loki, a także odbić włosy od nasady. Profesjonalne szczotki do modelowania z powodzeniem stosować można podczas stylizacji przy użyciu ciepła, gdyż stworzone są one z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury oraz składników zawartych w kosmetykach.

Jaka jest najlepsza szczotka do modelowania?

Najlepsza szczotka to ta idealnie dopasowana do rodzaju włosów oraz oczekiwań względem mającej powstać przy jej użyciu fryzury. Każda osoba decydująca się na zakup powinna określić pożądany efekt - inne narzędzie pozwoli uformować luźne romantyczne fale na całej długości, a jeszcze inne tylko delikatnie podkręcić końcówki. Nie bez znaczenia są także długość pasm, ich typ oraz ewentualne problemy, takie jak przetłuszczanie czy nadmierne wypadanie. Na tej podstawie należy dokonać wyboru jej rozmiaru oraz dodatkowych właściwości. Włosy problematyczne najlepiej stylizować szczotką z naturalnym włosiem. Pozwala ono dłużej cieszyć się świeżo wyglądającą fryzurą, do tego działa wygładzająco, antystatycznie, a to z dzika pozwoli bez problemu rozczesać nawet najbardziej splątane pasma. Włosie powinno być miękkie i elastyczne, tak by gładko wchodziło pomiędzy pojedyncze kosmyki. Dobrze, żeby pojedyncze ząbki zakończone były kuleczkami masującymi i pielęgnującymi skalp.

Czym różnią się szczotki do modelowania?

Dokonując zakupu szczotki do modelowania, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy czynniki, które powinny być decydujące przy dokonywaniu wyboru i stanowiące przepis na szczotkę idealną.

Materiał, z którego wykonana jest szczotka

Podczas modelowania przy użyciu suszarki na działanie wysokiej temperatury narażone są nie tylko włosy, ale także narzędzia do stylizacji. Niezwykle ważne jest zatem, aby szczotka modelująca wykonana była z wytrzymałych materiałów, które nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem ciepła. Dodatkowo warto postawić na model powleczony warstwą antystatyczną, która zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się kosmyków.

Średnica szczotki

Okrągła szczotka do modelowania włosów występuje w różnych rozmiarach - im dłuższe włosy, tym powinna być ona większa. Krótkie kosmyki można skutecznie odbić od nasady już taką o średnicy do 30 mm. Włosy do ramion najlepiej stylizować szczotką mającą ok. 60 mm, natomiast te długie mogą wymagać wałka o średnicy nawet 80 mm.

Rodzaj włosów

Decyzja o zakupie danej szczotki powinna być podyktowana także rodzajem włosów. Problematyczne kosmyki wymagają stosowania narzędzi, które nie tylko je wymodelują, ale także zadbają o ich kondycję. Włosy ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się polubią się z naturalnym włosiem, np. z dzika. Natomiast te wypadające docenią działanie wypustek masujących skórę głowy.

Szczotki modelujące do zadań specjalnych

Okrągłe szczotki o mniejszej średnicy sprawdzą się nie tylko do stylizacji krótkich włosów, ale także ich poszczególnych partii takich jak grzywka. Pozwalają też precyzyjnie ułożyć kosmyki przy twarzy. Osoby posługujące się często suszarką z ciepłym nawiewem powinny rozważyć szczotki z funkcją jonizacji, która gwarantuje bezpieczeństwo i zapewnia kosmykom nawilżenie oraz piękny połysk. Na szczególną uwagę zasługują produkty z serii Black Label Thermal firmy Olivia Gaden. Występują w wielu rozmiarach, a w dodatku posiadają nano-termiczny korpus, którego duże otwory umożliwiają optymalne rozprowadzanie ciepła.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
pixel