Pielęgnacja suchych włosów

2011-01-19

Podstawą właściwej pielęgnacji włosów jest określenie ich rodzaju oraz poznanie przyczyn ewentualnych problemów z nim związanych. Tylko w ten sposób sprawisz, że będą zdrowe i pełne blasku oraz nie zaszkodzisz im źle dobranymi kosmetykami.

Jednym z najczęstszych problemów naszych czytelniczek jest suchość włosów. Jak rozpoznać suche włosy? Niewystarczająco nawilżone włosy są łamliwe, mało elastyczne i sprawiają wrażenie "pozbawionych życia". Ich suchość objawia się również tym, że są szorstkie w dotyku, matowe i bez połysku. Łatwo się plączą i trudno je rozczesać, szczególnie gdy są mokre. Co więcej, suche włosy zwykle są całkiem grube u nasady, natomiast ich końcówki są cieńsze i mają tendencję do rozdwajania się.

Suche włosy są zwykle rezultatem częstego farbowania włosów, nadużywania suszarki, prostownicy lub lokówki. Bywa też, że nasze włosy są suche, ponieważ skóra głowy nie wytwarza wystarczającej ilości sebum, które ma właściwości ochronne i nawilżające.

Jak dbać o włosy suche?

1. Stosuj wysokiej jakości szampon i odżywkę o właściwościach odżywczych i nawilżających, doskonałym wyborem będzie zestaw nawilżający Davines Momo.

2. Unikaj częstego mycia włosów. Myj włosy łagodnym, nawilżającym szamponem raz na 4 dni.

3. Ogranicz stosowanie sprzętu do włosów, których wysoka temperatura jest szczególnie szkodliwa dla włosów suchych. Jeśli tylko możesz, pozwól wyschnąć włosom naturalnie.

4. Jeśli możesz zrezygnować z koloryzacji włosów, zrób to. Jeśli nie, zrób sobie przerwę w farbowaniu i daj odpocząć włosom. Wykorzystaj ten czas na regenerację włosów: stosuj intensywne maski, np. Nutrizione Intensa Kemon

5. Zrezygnuj z zabiegów takich jak trwała ondulacja lub trwałe prostowanie włosów. Są bardzo obciążające, niszczą strukturę włosów i silnie wysuszają je.

6. Czesz włosy szczotką z naturalnej szczeciny. Taka szczotka nie tylko nie zaszkodzi Twoim włosom, ale również pomoże rozprowadzić na całej długości włosów naturalne substancje nawilżająco-natłuszczające, produkowane przez skórę głowy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2011
pixel