Jak suche włosy zamienić w zdrowe?

Kobieta z suchymi włosami
Źródło: Vincent Tam, flickr.com

Problem suchych włosów

Problem suchych włosów dotyczy wielu ludzi, zazwyczaj chcieliby oni sprawić, by ich włosy miały zawsze zdrowy i piękny wygląd. Próbują wszystkich znanych im sposobów: z marnym rezultatem. Skorzystaj z naszych porad, a sprawisz, że twoje włosy będą zawsze tryskać zdrowiem i pięknym wyglądem.

Oto kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które poprawią kondycję twoich włosów:
  1. Wyszczotkuj włosy i wmasuj w nie nieco oliwy. Oliwa z oliwek daje najlepsze efekty, jednak możesz wykorzystać również olej kokosowy – z równie dobrym rezultatem.
  2. Najlepszą pora na ten zabieg jest wieczór. Oliwa nałożona na włosy potrzebuje około 12 godzin aby dobrze się wchłonąć.
  3. Rano weź prysznic i umyj włosy szamponem, a następnie nałóż odżywkę.
  4. Pozwól włosom wyschnąć – nie używaj suszarki.
  5. Nałóż odrobinę olejku kokosowego i pozostaw go na włosach. To sprawi, że twoje włosy będą na prawdę lśniące i gładkie.
  6. Powtarzaj tę czynność co tydzień aby utrzymać efekt pięknie, zdrowo wyglądających włosów.
  7. Zwilż włosie szczotki przed czesaniem i postaraj się wysuszyć jej podstawę; pozostawiając delikatnie wilgotne końcówki szczeciny.
  8. Gdy w końcu wyszczotkujesz włosy poczujesz, że są miękkie i lśniące. Nie obawiaj się, nie będą mokre!

Pielęgnacja:

Stosuj odżywkę często, wtedy włosy staną się bardziej miękkie. Pamiętaj jednak, by nie nakładać jej codziennie, inaczej twoje włosy zaczną się przetłuszczać albo będą źle się układały. Podcinaj włosy regularnie co sześć – osiem tygodni. Podcinaj także rozdwojone końcówki. Kolejnym sposobem na utrzymanie gładkich i lśniących włosów jest stosowanie płukanek z octu i zimnej wody wieczorem, a następnie mycie ich rano. Zabieg ten powinno się powtarzać codziennie przez okres dwóch do trzech tygodni. Włosy będą wtedy miękkie i lśniące. Jeżeli chcesz, możesz sprawić również by twoje włosy ładnie pachniały użyj dobrej maseczki. Maseczka pozostawi subtelny, słodki zapach.
pixel