Stylizacja włosów cienkich - dodaj swojej fryzurze objętości

2021-11-26
Stylizacja włosów cienkich - dodaj swojej fryzurze objętości

Fryzura w dużej mierze definiuje Twój wygląd. W każdej chwili możesz zmienić długość pasm, ich kolor, a przy użyciu takich narzędzi jak prostownica czy lokówka również kształt i teksturę. Jednak jeśli jesteś posiadaczką cienkich kosmyków, dobrze wiesz, że stylizacja włosów nie zawsze jest taka prosta. Obawiasz się, że nadmiar stosowanych kosmetyków je obciąży, a układanie przy pomocy ciepła zniszczy ich delikatną strukturę? Nie musi tak być. Kluczem jest stosowanie odpowiednich technik stylizacyjnych oraz specjalnych produktów dedykowanym włosom cienkim.

Suszarka - przyjaciółka cienkich włosów

Jeśli Twoje włosy są cienkie i przyklapnięte odpowiednie suszenie to pierwszy krok do nadania im objętości. Bezpośrednio po umyciu nie czesz włosów. Zamiast tego delikatnie rozdziel wilgotne pasma palcami, a za grzebień lub szczotkę sięgnij dopiero po ich wysuszeniu, rozczesując wyłącznie splątane końcówki. Susz włosy z głową pochyloną do przodu, kierując strumień powietrza z urządzenia od skalpu w stronę końcówek. To prosty, ale skuteczny trik pozwalający odbić włosy od nasady. Spróbuj też techniki suszenia przy użyciu okrągłej szczotki. Za jej pomocą unoś pojedyncze pasma i powolnym ruchem od nasady po same końce przesuwaj jednocześnie narzędzie i suszarkę ustawioną na średnie obroty. Wysuszenie włosów jest lepszym pomysłem niż pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Ciężar nasączonych wodą pasm może sprawić, że po jej odparowaniu fryzura będzie płaska.

Najlepsze kosmetyki do stylizacji włosów cienkich

Kupując produkty mające na celu optycznie zwiększyć objętość fryzury, wybieraj te, które zdefiniują i utrwalą jej kształt. Taki efekt daje na przykład teksturyzująca pasta do włosów. To kosmetyk stosunkowo prosty w użyciu. Wystarczy nabrać niewielką ilość, rozetrzeć w dłoniach i nanieść na wilgotne pasma, rozdzielając je i formując fryzurę typu „messy hair”. Pasta dobrze utrwali kosmyki nie oblepiając, ani nie obciążając ich. Kolejnym produktem, który doda objętości Twojej fryzurze to pianka do włosów. Wystarczy, że wgnieciesz ją w pasma na około 3/4 ich długości, by natychmiastowo odbić je od nasady. Pamiętaj, aby zachować kilkucentymetrowy odstęp od skóry głowy i jednorazowo nakładać ilość kosmetyku nie większą od orzecha laskowego. W Twojej łazience powinien znaleźć się również lakier. Spryskuj nim włosy na całej długości, trzymając głowę pochyloną do przodu, a natychmiast zauważysz zwiększoną objętość.

Ułożone cienkie włosy

Stylizacja włosów cienkich - najlepsze fryzury

Wspomniane wcześniej „messy hair” to fryzura, z którą najbardziej lubią się włosy cienkie. Doskonale wygląda w przypadku krótkich pasm, które są bardziej podatne na taką stylizację i dłużej pozostają odbite od nasady. Jeśli jednak chcesz uzyskać dużą objętość, a jednocześnie nie rezygnować z długich włosów, zaprzyjaźnij się z metodą ich tapirowania. Zawsze rób to delikatnie przy nasadzie, żeby nie uszkodzić ich struktury. Następnie zwiąż pasma w kucyk i spryskaj lakierem. Dzięki temu fryzura nie będzie płaska i utrzyma się na dłużej. Dla wyglądu włosów cienkich korzystne są również fale i loki. Taki sposób stylizacji optycznie dodaje objętości. Stosuj lokówkę o średniej lub małej średnicy i nawijaj jednocześnie niewielkie partie włosów. Aby podkręcić efekt, kręć pasma naprzemiennie - raz w kierunku twarzy, a raz na zewnątrz.

Pamiętaj o termoochronie

Jeśli suszarka i lokówka mają na dobre zagościć w Twojej rutynie stylizacyjnej, koniecznie zaopatrz się w spray do włosów, chroniący je przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Dodatkowo zabezpieczaj końcówki za pomocą serum wygładzającego. W dni, w które chcesz cieszyć się przyciągającą spojrzenia fryzurą bez użycia ciepła, stosuj produkt w sprayu zawierający sól morską. Spryskuj nim umyte, wilgotne pasma i pozostaw do samodzielnego wyschnięcia. Po chwili zauważysz, jak włosy lekko się pofalują bez efektu sklejenia czy obciążenia. Przy minimalnym nakładzie pracy osiągniesz modny plażowy look, a Twoje włosy optycznie zyskają na objętości.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel