Choroby włosów

Kobieta ze szczotką do włosów w ręce

Wypadanie włosów

Przyczyną wypadania włosów może być kwaśny odczyn krwi. Dolegliwość ta minie, gdy poprawisz stan swojej krwi. Zastosowanie promienia fioletowego lub wibracji, które zmniejszają tendencje do tłustej skóry, jest również przydatne w leczeniu tej przypadłości. Podobne działanie będą miały również ciepłe i zimne aplikacje.

Grzybica woszczynowa, objawiająca się w żółtych krostkach na skórze, którym towarzyszy ciągłe swędzenie, łysiejące punkty i stęchły zapach, jest chorobą związaną z brudem lub infekcją. W celu pozbycia się jej, skóra musi być przez kilka dni maczana w oliwie z oliwek zmieszaną z kwasem karbolowym w słabym roztworze, włosy w najbardziej zakażonych partiach powinny wyrwane, krostki usunięte, a cała skóra umyta mydłem antyseptycznym.
Grzybica skóry jest zwykle „darem” tych złych rzeczy, które należą do tzw. wspólnej własności, czyli grzebieni, szczotek, czy spinek. Smarowanie maścią siarkową, mycie mydłem dwuchlorkowym lub smarowanie jodyną to kuracja, która powinna poprzedzić zastosowanie maści oczyszczającej. Jest ona niebezpieczna, jako że może spowodować łysienie.

Wszy (które mogą być leczone w ekstremalnych wypadkach nawilżaniem włosów naftą), to jeden z największych problemów. Mogą się pojawić jako przeniesione lub jako efekt zaniedbania i nieczystości.

Możliwość zarażenia stanowi zagrożenie pojawienia się wszystkich z tych trzech chorób. Pamiętaj, używaj zawsze swoich szczotek, spinek i grzebieni, dzięki czemu znacznie zmniejszysz ryzyko zachorowania.
pixel