Jak dbać o włosy zimą?

Kobieta w zimowym ubiorze leży na podłodze
Źródło: Antara, flickr.com
Zima to jedna z bardziej szkodliwych pór dla naszych włosów. Chłodne dni na zewnątrz i ogrzewanie we wnętrzach może wysuszyć włosy, aż stracą one blask, objętość i staną się bezwładne i kruche. Mimo to, jeśli zadbasz o nie we właściwy sposób, możesz uniknąć tego „zimowego osłabienia”.

Kroki do podjęcia:

  1. Używaj dobrych produktów do włosów. Stosuj szampony regenerujące i chroniące, a także chroniące odżywki i regenerujące odżywki. Możesz zaopatrzyć się również w preparat, które chroni przed skręcaniem się włosów i dodaje połysku. Jeśli zaczynają Ci się rozdwajać końcówki włosów, zastosuj serum Artego Feel & Shine – końcówki zostaną sklejone i powstrzymają włosy przed kolejnymi rozdwojeniami. Zanim narazisz włosy na jakiekolwiek większe ciepło, użyj sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą, aby powstrzymać włosy przed zniszczeniem jeszcze bardziej niż już są.
  2. Spożywaj dużo warzyw i owoców dla witamin, które spowodują, że Twoje włosy staną się silniejsze i nabiorą więcej blasku. Upewnij się, że zjadasz dziennie co najmniej 5 warzyw lub owoców. Jeśli wiesz, że nie masz wystarczająco dużo witamin w swojej codziennej diecie, zażywaj witaminy w pigułce, oczywiście po uprzednim uzgodnieniu tego z lekarzem. Być może nie będzie potrzeby brać ich codziennie, a co kilka dni.
  3. Aby chronić włosy przed chłodem: Gdy wychodzisz, postaraj się zakładać stylowy kapelusz. Upewnij się, że zawsze nosisz ze sobą parasolkę na wszelki wypadek. Miej przy sobie serum wygładzające na wypadek wilgotnej pogody, która niszczy Twoje włosy.
  4. Bądź miła dla swoich włosów: Postaraj się nosić włosy raczej upięte niż rozprostowane, możesz spróbować też nosić je całkowicie naturalnie. Nie związuj włosów z tyłu, robiąc to bardziej je obciążasz.


Rzeczy, których potrzebujesz:

  • szampon i odżywka ochronna
  • spray chroniący przed ciepłem (do prostych i kręconych włosów)
  • serum wygładzające
  • zdrowa dieta
  • parasolka
pixel