Jak golić głowę?

UWAGA! Artykuł ten jest przeznaczony dla Panów

Mężczyzna z maszynką do golenia
Przed goleniem głowę należy ostrzyc
Źródło: Alan Gee, flickr.com
Jak uczył Michael Jordan, w momencie gdy zaczynasz łysieć, najlepiej jest ogolić całą głowę. Porzuć grzebień i nigdy już nie płać za fryzjera, goląc swoją głowę samodzielnie.

Instrukcje:

  1. Zaopatrz się w profesjonalną maszynkę do strzyżenia. Ścinając włosy samodzielnie zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych miesięcznie, więc zainwestuj w maszynkę, która posłuży Ci z pewnością jeszcze długo. Warto wydać na nią więcej niż 150zł.
  2. Ścinaj włosy stojąc na macie lub pod prysznicem, aby włosy nie spadały na niepożądane miejsca. Jeśli ścinasz włosy na zewnątrz, nie musisz się o to martwić.
  3. Ustaw maszynkę na najkrótszą długość
  4. Zrób to sam lub poproś o pomoc. Nabierając wprawy będziesz mógł robić to sam. Jeśli robisz to sam, najlepiej jest, aby robił to bez ubrań przed pójściem pod prysznic, abyś nie musiał martwić się o spadające włosy.
  5. Rozpocznij na karku i prowadź maszynkę rzędami do przodu głowy.
  6. Ostrożnie postępuj z karkiem, bokobrodami i okolicami uszu.
  7. Teraz całość popraw maszynką do golenia
  8. Gdy skończyłeś, użyj lustra, aby sprawdzić każdy fragment głowy. Przeciągnij ręką po głowie – powinieneś wyczuć wszelkie pominięte miejsca.

Porady

Może Ci się przydać osoba do pomocy – wyeliminuje to możliwość pozostawienia nieogolonych punktów, które mogą wyglądać mało atrakcyjnie. Aby wydłużyć żywotność maszynki, regularnie oczyść ostrze z włosów. Następnie uruchom maszynkę, aby i wpuść na ostrza kroplę oliwy do ostrz. Aby gładko golić głowę, używaj dobrych żyletek. Używaj także żelu do golenia i gol za pomocą małych pociągnięć. Niektórzy mężczyźni go zgolonej głowy noszą brodę lub inny zarost na twarzy, uważając, że w ten sposób wygląda to najlepiej. Jeśli nie jesteś zdecydowany co do całkowitego zgolenia głowy, zacznij od ustawienia największej długości w maszynce, a następnie zmniejszaj ją stopniowo, zanim zdecydujesz się na kompletne ogolenie głowy. Zawsze jest lepiej szukać pominiętych punktów po prysznicu. Tak jak i w innych przypadkach golenia, najlepszym sposobom na uniknięcie podrażnień jest golenie z włosem. Być może nie da to super gładkiego efektu, jednak uniknie się dzięki temu podrażnień lub wysypki. Jeśli nigdy nie goliłeś wcześniej głowy, przygotuj się na to, że skóra na niej będzie dużo jaśniejsza niż na reszcie ciała. Jednym ze sposobów na unikniecie tego jest ścięcie włosów na wysokość około 0,25cm, zanim zetniemy je całkowicie. Zazwyczaj po kilku tygodniach skóra powinna się nieco opalić. Poeksperymentuj z częstotliwością – zbyt częste golenie (np. dziennie) może doprowadzić do podrażnień skóry, podczas gdy rzadsze golenie (co dwa tygodnie lub rzadziej) może skutkować koniecznością ścinania dłuższych włosów, zamiast ich podgalania. Gol głowę razem z twarzą, aby zarost był bardziej spójny. Zaopatrz się w dobrą maszynkę do włosów – taką, w której ostrze będzie skierowane pod odpowiednim kątem. Pozwala to przyspieszyć proces golenia i redukuje możliwość skaleczenia. Zawsze miej pod ręką środek do hamowania krwawienia. Skaleczenia z czasem będą występować coraz rzadziej. Golenie najlepiej wykonuje po prysznicu, jako że gorąca woda i mydło zmiękczają włosy. Po prostu nie zapomnij o namoczeniu głowy ciepłą wodą, gdy wychodzisz spod prysznica i postaraj się jej nie wycierać. Po każdym goleniu użyj dobrego kremu nawilżającego. Ogolone głowy mają tendencję do wysuszania się i łuszczenia, jeśli skóra nie jest traktowana właściwie. Jeśli skaleczenie z poprzedniego golenia jeszcze się nie zagoiło, poczekaj kilka dni zanim ponownie ogolisz głowę. Możesz też spróbować golić w ten sposób, aby przesuwać maszynkę jak najbliżej rany, jednocześnie ją omijając. Wychodząc na zewnątrz używaj filtra przeciwsłonczenego, zwłaszcza gdy zostajesz dlugo na słońcu. Ogolona głowa może oparzyć się znacznie szybciej niż inne części skóry – może okazać się to dość bolesne, zwłaszcza podczas prysznica. Jeśli golisz głowę co kilka dni, nie zawracaj sobie głowy szamponem. Używaj mydła lub mleczka, którego używasz zazwyczaj do twarzy.

Uwagi

Nie używaj urządzeń elektrycznych pod prysznicem. Łysa głowa niekoniecznie pasuje każdemu mężczyźnie, jest to zależne m. in od kształtu głowy. Nie martw się, jeśli na początku ogolona głowa nie spodoba Ci się, zarówno Ty jak i pozostałe osoby z czasem się do niej przyzwyczają. Chemiczne depilatory zazwyczaj są bardzo drażniące dla skóry głowy, a także niebezpieczne w przypadku kontaktu z oczami. Powinieneś trzymać ręcznik w zasięgu ręki. Jeśli krem do golenia zaczyna ściekać po czole, natychmiast go wytrzyj!
pixel