Jak czesać długie włosy?

Czesanie włosów widelcem
Lepiej użyć szczotki
Źródło: Helga Weber, flickr.com

Czesanie długich włosów

Czesanie długich włosów nie należy do prostej czynności, jednak jest do nauczenia się i na przyszłość może oszczędzić uciekania się do drastycznych rozwiązań. Czesanie długich włosów krok po kroku:
  1. Sprawdź, czy we włosach nie widać żadnych splotów i kołtunów. Lepiej pozbyć ich się za pomocą ręki niż szorstkiego grzebienia. Rozplątując włosy bądź delikatna, postaraj się ich nie rwać.
  2. Jeśli posiadasz jakieś kosmetyki, które pomogą w tym pomóc (np. odżywka lub środek na wygładzanie włosów) – to odpowiedni moment, by ich użyć. Upewnij się, że nakładasz je równomiernie i pozwól włosom na wchłonięcie kosmetyku.
  3. Podziel włosy na części, zależnie od ich grubości i długości. Czesanie partii włosów znacznie ułatwia sprawę i nie jest tak zniechęcające. Oddziel poszczególne części za pomocą spinek lub klamer. Wybierz sekcję, od której zaczniesz.
  4. Zacznij czesać końcówki włosów wybranej partii powoli, aż rozczeszesz resztę.
  5. Kontynuuj tę czynność, aż wszystkie warstwy włosów zostaną rozczesane. Kiedy skończysz, przesuwając po włosach palcami sprawdź, czy nie pozostały w nich jakieś supły lub kołtuny. Od teraz pozostaje cieszyć się świeżo uczesanymi włosami!

Wskazówki

Długie włosy najlepiej się czesze po zastosowaniu odżywki ułatwiającej rozczesywanie. Dodatkowo lepszy efekt da rozczesanie włosów z nałożoną odżywką, zanim ją spłuczemy. Ułatwi to późniejsze rozczesywanie suchych włosów.

Uwagi

Bądź delikatna. Jeśli czeszesz włosy przy skórze, spowoduje to większe szanse na tworzenie się kołtunów i splotów. Jeśli zaczniesz od dołu, zminimalizuje to ryzyko ich pojawienia się.

Potrzebne rzeczy

pixel