Jak nabrać dobrych nawyków dbania o męskie włosy?

Zadbane męskie włosy
Źródło: Jennifer Graevell, flickr.com

Dbanie o męskie włosy

Bez względu na to, czy jesteś typem „klasycznym”, czy też jesteś na bieżąco z trendami odnośnie fryzur, staranne, lecz jednocześnie proste nawyki dbania o włosy są niezbędne, aby Twoje włosy wyglądały olśniewająco. Przedstawiamy je tutaj krok po kroku:
  1. Szampon: Należy wybrać przyjemny, kojący, aromatyczny szampon wg swojego uznania. Zapach nie ma znaczenia. Ważne, by szampon posiadał zrównoważony czynnik PH, aby zapewnić czyste i zdrowe włosy. Powszechne zalecenia odnośnie mycia włosów, czyli kilkukrotne nałożenie i spłukanie szamponu to nie są zabiegi marketingowe. Jednak drugie mycie zwykle wystarcza.
  2. Masowanie: Delikatnie masuj skórę opuszkami palców podczas mycia, wyobrażając sobie, że Twoja dłoń do pajączek robiący pompki. Niestety jest to często pomijany etap mycia włosów. Masowanie skóry w ten sposób, nawet po umyciu szamponem, nie tylko sprawia przyjemność, ale powoduje także wydzielanie na skórze naturalnych tłustych substancji przed gruczoły łojowe. Nie istnieje żaden specjalny sposób na masowanie, jednak unikaj okrężnego ruchu w przypadku dłuższych włosów. Większość tłustych substancji znajduje się przy skórze głowy. Jeśli nie używasz odżywki, delikatnie wyciśnij włosy ręcznikiem, pomoże to uniknąć kołtunienia się włosów. Odrobina odżywki nawilżającej zdziała cuda.
  3. Odżywki: Nawilżaj swoje włosy. Gdy masz suche włosy, odżywki są niezbędne.
  4. Czesanie: Zaopatrz się w odpowiednie przybory. Będą to: szczotka (najlepiej te o naturalnym włosiu), grzebień z szerokimi ząbkami (plastikowymi lub metalowymi), suszarka (jeśli nie ma 1000 watt, szkoda na nią czasu).
  5. Fryzura: Znajdź dla siebie taką fryzurę, którą z łatwością przywrócisz każdego dnia w przeciągu kilku minut. Im lepiej znasz swoje produkty do włosów, tym szybciej je umodelujesz. Zaczerpnij wiedzy w tym zakresie w internecie.

Porady

Nie oszczędzaj pieniędzy na kosmetykach do włosów. Te tańsze wysuszają włosy, albo będą je przetłuszczać. Poszukaj dobrej jakości żelu, pianki, lakieru i takich produktów, które będą odpowiednie dla Twojego typu włosów. Może okazać się to nieco kosztowne, jednak nie potrzebujesz jest wiele, by wiele zyskać. Jeśli masz dość krótkie włosy, raczej nie będziesz potrzebował żadnych kuracji stylizujących, jako że wystarczą naturalne substancje wytwarzane przez Twoje włosy, a poza tym krótkie włosy układają się same. Regularnie przycinaj włosy u zaufanego fryzjera. Masuj skórę głowy palcami lub opuszkami, ale w żadnym wypadku paznokciami.

Uwagi

Zadbane włosy dobrze wyglądają w pracy i są atrakcyjne zarówno w oczach kobiet, jak i mężczyzn.
Polecane
Grzebień 619 niebieski Comair

Grzebień 619 niebieski Comair

21,17 zł24,90 zł21.17 pkt.
pixel