Jak zmienić proste włosy w afro?

Włosy afro
Źródło: D Sharon Pruitt, flickr.com

Zmiana prostych włosów w afro

Jeśli zależy Ci na tym pełnym falistym wyglądzie Twoich włosów, będziesz musiała spać w warkoczach (zobacz kroki 1-4). Jeśli pragniesz osiągąc grubszy i obszerniejszy wygląd, przyda Ci się dodatkowa stylizacja za pomocą odpowiednich narzędzi i postępowanie wg następujących kroków.
  1. Rozszczesz włosy.
  2. W miarę możliwości zacznij pracę na włosach mokrych. Czesz włosy w górę i „na zewnątrz” w taki sposób, aby nabrały objętości.
  3. Spleć włosy w 6 lub 8 warkoczów.
  4. Aby osiągnąć lepszy wygląd, połóż się spać w warkoczach.
  5. Kiedy wstaniesz rano, rozplącz warkocze. Rozłożone włosy rozczochraj palcami.
  6. Za pomocą grzebienia o szerokich ząbkach podziel każdą z 6 lub 8 części na kolejne 4 partie (jedna partia na raz).
  7. Każdą z czterech mniejszych części delikatnie tapiruj (czesz w górę włosów), aż osiągniesz wymarzone afro, a w ostateczności faliste włosy.

Wskazówki

Jeśli Twój warkocz ma więcej niż centymetr grubości, będziesz musiała podzielić włosy na jeszcze mniejsze części. Jeśli zależy Ci na przylegających warkoczykach typu cornrow, musisz podzielić włosy na mniejsze części i zapleść na nich francuskie warkocze. Jeśli decydujesz się na produkty do włosów, postaraj się zastosować takie, które nie zniszczą Twoich włosów. Upewnij się, że Twoje włosy są całkowicie suche, zanim zabierzesz się za rozplątywanie warkoczów.

Uwagi

Kołtunienie może trwale uszkodzić Twoje włosy, więc bądź ostrożna.
pixel