Jak wybrać fryzurę?

Odpowiednio dobrana fryzura
Źródło: Artego, materiały producenta

Jak dobrać fryzurę?

Fryzura mówi wiele o osobie, która ją nosi.

Wskazówki:

  1. Rozejrzyj się w internecie, magazynach i reklamach za fryzurami, które wydają Ci się atrakcyjne. Zbieraj zdjęcia i wycinki z gazet z fryzurami, które Ci się podobają.
  2. Dowiedz się, jaki posiadasz kształt twarzy: okrągły, owalny, w kształcie serca czy też kanciasty. Wybierz, które cechy twarzy chciałabyś uwydatnić, a które schować. Upewnij się, że fryzura, którą wybierzesz, będzie Ci pasować.
  3. Pomyśl, ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na swoją fryzurę. Krótkie fryzury na przykład wymagają więcej ścinania, dlatego koszty rosną. Dłuższe fryzury wymagają natomiast pewnego poświęcenia, by wyglądały dobrze.
  4. Zawęż opcje do tych kryteriów, które Ci odpowiadają. Np. jeśli masz owalną twarz i wysokie czoło, i chcesz przykuwać uwagę oczami, możesz zastanowić się nad długimi fryzurami z krótką grzywką. Jednak będziesz musiała utrzymać te włosy prostymi, a może to nie być łatwe, jeśli masz kręcone lub faliste włosy z natury.
  5. Znajdź dobrego fryzjera.
  6. WAŻNE! Twój fryzjer może Ci podpowiedzieć, która fryzura będzie Ci pasowała, więc skonsultuj się z nim przed podjęciem decyzji.

Porady

Kręcone włosy wyglądają klasycznie i ładnie, jeśli są długie, a zabawnie i zalotnie, gdy są krótkie. Faliste włosy mogą być długie i krótkie, chociaż zależy to też od ich falistości. Jeśli ścinasz krótko naprawdę kręcone włosy, istnieje ryzyko że uzyskasz fryzurę afro, chyba, że naprawdę takiej chcesz. Proste włosy są dość elastyczne, więc nie bój się odważnych ścięć. Długie włosy są najlepsze, gdy jesteś nieśmiała lub zdystansowana. Krótkie włosy są dla ludzi, którzy lubią skupiać na sobie uwagę, ale pamiętaj, że jeśli jesteś królową teatru, powinnaś mieć wystarczająco długie włosy, by móc przerzucić je przez ramię dla teatralnego efektu. Wypróbuj długości do połowy pleców z delikatnymi falami. Grzywki możesz mieć grube, chude, proste lub kręcone.

Uwagi

Falowane włosy mogą wyglądać naprawdę fatalnie, jeśli są krótkie. Upewnij się, że gdy je ścinasz, nie sterczą w dziwnych kierunkach (choć można osiągnąć świetny efekt, jeśli zrobi się to dobrze!). Jeśli nie podoba Ci się Twoja fryzura, pamiętaj, że po dwóch miesiącach odrośnie i będzie można modelować ją w szerszym zakresie.
pixel