Jak dobrze wyglądać, gdy krótkie włosy odrastają?

Ułożone krótkie włosy
Źródło: Eddy Van 3000, flickr.com

Jak ułożyć odrastające włosy?

Jest taki moment w życiu kobiety, że zapragnie mieć krótkie włosy. Ściąć włosy zawsze jest łatwo, ale podróż w drugą stronę jest już czasochłonna i wymaga dyscypliny. Odrobina cierpliwości i żelu modelującego z łatwością przemieni Twoje włosy z krótkich w długie.
Jak to zrobić?
  • Zdecyduj, jaka ma być Twoja oczekiwana długość włosów. Zdrowe włosy rosną zazwyczaj około 1 centymetr miesięcznie.
  • Policz, kiedy osiągniesz swoją założoną długość.
  • Spośród całej gamy akcesoriów wybierz takie, które pozwolą Ci nosić włosy luźno i nadać im wyrazistość.
  • Rób wszystko, co możliwe, by Twoje włosy rosły, nie zapominając o jednoczesnym odżywianiu włosów i poddawaniu ich kuracjom na wzmocnienie.
  • Regularnie przycinaj końcówki, aby zapewnić włosom ład i schludność.
  • Używaj żelów modelujących, modnych gumek, klamer i zapinek – jeśli Twoje włosy są zbyt krótkie na bokach, pomoże to utrzymać kosmyki włosów w miejscu.
  • W celu natychmiastowego osiągnięcia żądanej długości, rozważ przypinane kucyki i inne rodzaje przedłużenia włosów. Wyglądają naturalnie, są wygodne, więc mogą okazać się cenną rzeczą podczas długotrwałego procesu odrastania włosów.
  • Oglądaj galerie zdjęć w internecie, które oferują wiele darmowych zdjęć fryzur. Oglądanie ich może podsunąć Ci pomysł i natchnąć na stylizowanie swoich włosów.

Wskazówki

Podstawową zasadą jest to, że włosy nie są krótkie od momentu, kiedy jest możliwe zrobienie kucyka, który nie składa się w większości włosów zebranych gumką z karku. Nie myśl, że jesteś poza trendami i stylem, gdy Twoje włosy odrastają. Meg Ryan nosiła swoje włosy na krótko przez wiele sezonów i trendów i zawsze wygląda świetnie. Zdrowy tryb życia oznacza zdrowe włosy. Dieta, ćwiczenia, zwyczaje odnośnie sypiania również mają tu znaczenie. Poprawa tych elementów nie tylko pozwoli Ci na silniejsze i dłuższe włosy, ale także wpłynie na czystszą cerę i ładniejszą figurę, a to całkiem miły dodatek. Spróbuj uwzględnić w swojej diecie więcej białek, wzmocnią one porost włosów. Włosy rosną szybciej latem. Nie poddawaj się – Twoje włosy na pewnych etapach może nie będą wyglądały najlepiej, ale pamiętaj, że jeśli poddasz się I zetniesz je ponownie, te wszystkie miesiące będą stracone.
pixel