Jak zrobić dredy z prostych włosów?

Para z dredami
Źródło: alenka_getman, flickr.com
Dredy są Twoim marzeniem? Niestety proste włosy nie są zbyt łatwe do zrobienia z nich dredów, które całkiem łatwo można wykonać z naturalnie kręconych włosów. Jednak przy odrobinie wysiłku i cierpliwości, można również cieszyć się dredami.

Instrukcje:

  1. Rozczesz włosy. Będziesz potrzebował co najmniej 3cm pasków włosów i wiele cierpliwości.
  2. Poproś przyjaciela o pomoc. Robienie dredów z własnych włosów jest trudne, a efekty nie są zadowalające. Jeśli masz dość długie włosy, poproś nawet dwóch przyjaciół.
  3. Rozpocznij pracę na umytych i suchych włosach. To mit, że brudne włosy pomagają w zrobieniu dredów. Przetłuszczone włosy w rzeczywistości uniemożliwiają stworzenie dobrych dredów.
  4. Przeczesz włosy, aby nie było na nich kołtunów i splotów. Może to wydawać się odwrotnością tego, co chcemy osiągnąć, ale znacznie ułatwia oddzielenie włosów.
  5. Podziel włosy na sekcje, począwszy od wewnętrznej strony włosów i przesuwaj się do przodu. W tym momencie musisz podjąć decyzję, jak chcesz mieć rozmiar dredów - grubsze dready robi się znacznie szybciej i są one łatwiejsze w utrzymaniu. Dredy zazwyczaj nie są cieńsze niż pół centymetra i nie grubsze niż 1,5cm, ale to wszystko zależy od rodzaju włosów i Twoich oczekiwań. Dobrze jest spiąć gumką każdą partię włosów, zanim zaczniemy robić dredy. Usuń je jednak przed rozpoczęciem tapirowania.
  6. Rozpocznij tapirowanie włosów. Zacznij od włosów u nasady i przesuwaj się stopniowo w dół. Upewnij się, że wykonasz tę czynność kilka razy, aż Twoje włosy powoli zaczną przypominać dredy.

Porady

Użyj grzebienia specjalnie przeznaczonego do tapirowania. Będzie on łatwiej „zrywał” podczas tapirowania, a jego metalowe ząbki nie będą tak podatne na złamania jak plastikowe. Kochaj swoje dredy i poświęcaj im wiele czasu – regularnie dbaj o nie zwłaszcza przez co najmniej dwa pierwsze miesiące. Będą one wtedy ostatecznie skończone. Wymaga to czasu. Dredy są jak podróż, nie powinny być tylko trendem. Zaopatrz się w dobry szampon. Zrób rozeznanie i wybierz dla siebie jakąś markę. Możesz masować skórę głowy ruchem kołowym raz na dobę, zachęcając kępki włosów do formowania się. Podziel te kępy na mniejsze części. Noś czapeczkę do dredów, po to, aby włosy nie powracały do swojego naturalnego stanu, a po kilku miesiącach otrzymasz grube, okrągłe, zbite dredy. Jeśli włosy u nasady stają się luźne, z pomocą przyjaciela przywiąż do nich nieco bawełny w kolorze włosów, aby wzmocnić je w tej części. Po kilku tygodniach bawełnę będzie można wyciągnąć z dredów. Wielu ludzi uważa, że jedynym sposobem na pozbycie się dredów jest ogolenie głowy. To nieprawda! Istnieją produkty na rynku, przeznaczone do usuwania dredów bez wyrywania włosów. Bądź kreatywna! Możesz nosić w swoich dredach wszelkie dodatki, np. koraliki..Nie należy stosować regularnie żelu lub innych kosmetyków, zwłaszcza tych z ropy naftowej. Zaleca się używanie szamponu wypłukującego pozostałości po środkach chemicznych, chociaż nie jest to konieczne.

Ostrzeżenia

Jeśli Twoje włosy są bardzo cienkie i smukłe lub bardzo miękkie i proste, dredy mogą okazać się trudne do wykonania. Jeśli chcesz osiągnąć szybsze efekty, rozważ zrobienie trwałej z dredami. Przed podjęciem decyzji dobrze się zastanów. Wiele osób uważa, że nie kombinowanie z dredami zbyt mocno lepiej na nie wpływa. Zapoznaj się z historią dredów i tym, co oznaczają dla określonych kultur, zanim się na nie zdecydujesz. Dredy mają istotne religijne i duchowe znaczenie w niektórych regionach świata.

Potrzebne rzeczy
pixel