Jak podcinać swoje rozdwojone końcówki?

Podcięte włosy
Źródło: Anais Gomez-C, flickr.com

Jak podciąć sobie końcówki?

Nie każde podcięcie wymaga wizyty w salonie. Zadbanie o końcówki może zagwarantować ich zwartość pomiędzy wizytami.

Instrukcje:

 1. Zaopatrz się w nożyce fryzjerskie. Te zwykłe będą raczej rwać włosy i spowodują jeszcze więcej rozdwojonych końcówek. Można je zakupić w sklepach fryzjerskich lub internecie.
 2. Tnij prostopadle do linii włosów. Pozwoli to zachować silne końcówki włosów, w przeciwieństwie do ścinania pod skosem.
 3. Tnij około pół centymetra nad rozdwojeniem, aby zapewnić zdrowe końcówki włosów.
 4. Postaraj się ścinać włosy na kontrastującym tle, tak, aby dokładniej widać, co ścinasz.

Dusting

 1. Zbierz partię włosów i przytnij rozdwojone końcówki pojedynczych włosów. Możesz zastosować się do jednej z poniższych metod. Weź małą sekcję włosów i skręć ją. Końcówki włosów wysuną się ze skręcenia – zobaczysz wtedy rozdwojone końcówki, które należy przyciąć. Przeciągnij po włosach palcami. Wskazujący palec umieść na górze partii włosów, a środkowy bezpośrednio pod spodem, natomiast palec serdeczny – ponad. Prościej mówiąc – przepleć włosy pomiędzy palcami. Przesuwając palcami w dół danej partii powinnaś ujrzeć wystające uszkodzone końcówki, które należy uciąć. Postępuj tak z resztą danej sekcji włosów. Przygotuj się na mały oczopląs. Zbierz partię włosów i trzymając ją luźno poszukaj rozdwojonych końcówek.
 2. Powtarzaj czynność z każdą nową partią włosów.

Podcinanie

 1. Poproś znajomą lub członka rodziny, aby podciął Ci włosy. Dobrze, jeśli mają w tym jakieś doświadczenie.
 2. Umyj i odżyw włosy. Uczesz je grzebieniem o szerokich ząbkach, gdy odżywka wciąż jest we włosach. Rozdzielisz w ten sposób włosy na kilka części.
 3. Weź daną partię włosów i przenieś ją do przodu. Chwyć za koniec tych włosów tuż ponad miejscem, gdzie będziesz ciąć i wykonaj cięcie.
 4. Zbierz następną partię i powtórz czynność.
 5. Upewnij się, że dobrze rozczeszesz włosy i nie blokujesz końcówek włosów. Istotne jest również, aby trzymać nie ścięte i ścięte części włosów oddzielnie i ścinać taką samą ilość włosów każdej partii.

Wskazówki

Zaleca się używanie specjalnych nożyczek do ścinania włosów, jako że zwykłe domowe nożyczki niszczą włosy. Zauważ, że nożyczki fryzjerskie są bardzo ostre i zaprojektowanie w taki sposób, by chronić włosy, które chwytają przed wyślizgiwaniem się, więc jeśli uszczypniesz przypadkiem skórę, skończy się to dość głęboką raną. Zatem używaj ich ostrożnie! Produkty przeznaczone są do zwalczenia rozdwojonych końcówek mogą pomóc na zaniedbane włosy.

Uwagi

Poproś o pomoc drugą osobę. Osiągniesz o wiele lepszy efekt, jako że druga osoba zawsze jest w lepszej pozycji i może dostrzec, czy dane ścięcie nie pozostawi „dziury”, czy też nie będzie skutkować zbyt krótkimi włosami w danej partii. Jeśli chcesz poprosić fryzjera o podcięcie rozdwojonych końcówek, pamiętaj by udzielić mu precyzyjnych wskazówek, by nie skończyło się na dużo dłuższym ścięciu.
pixel