Jak wygładzić włosy?

Prosta krótka fryzura
Źródło: Artego

Wygładzenie włosów krok po kroku

Jeśli Twoje włosy wykazują choć trochę falistości, możesz zwiększyć ich objętość bez jej wzmagania, po prostu je wygładzając. Każdy ma swój sposób na wygładzanie działające najlepiej dla swojego rodzaju włosów, ale poniżej przedstawiamy świetny sposób na początek!
 1. Wyciśnij nadmiar wody. Niech włosy schną swobodnie przez na 10-15 minut. Podziel włosy na 3-4 części. Zacznij je wygładzać od końcówek w kierunku nasady. Zabezpiecz włosy zapinkami u nasady. Mają pozostać wilgotne, jednak nie mokre.
 2. Zawiń włosy w mały ręcznik (na kilka minut na rzadkich włosach, a na grubych do 20 min). Nie trzyj włosów ręcznikiem – spowoduje to ich puszenie się. Jeśli nadal ociekają wodą, delikatnie przesuń po nich ręcznikiem.
 3. Mierzwij włosy palcami, tak, jakby był to grzebień o szerokich zębach i zrób to jak najdokładniej potrafisz.
 4. Użyj lakieru w pobliżu środkowej i dolnej włosów. Użycie go zbyt blisko korzeni spowoduje tłusty i obciążony wygląd.
 5. Przewróć głowę do góry nogami tak, by włosy zwisały. Ten etap jest opcjonalny i niektórzy wolą go pominąć.
 6. Weź trochę żelu / pianki na ręce i rozsmaruj je.
 7. Chwyć garść włosów z końca i przesuń w kierunku głowy. Trzymaj je w jednym miejscu przez kilka chwil, aby suszarka mogła ustawić żel, piankę lub lakier.
 8. Powtórz tę czynność, za każdym razem dodając żelu. Należy pamiętać, że mniejsze ilości stworzą ciaśniejsze loki, a większe - pełne, luźne fale.
 9. Susz włosy suszarką z dyfuzorem lub pozwól im naturalnie wyschnąć.
 10. Nie spiesz się z suszeniem włosów. Pozostawienie ich schnącymi przyczyni się do bardziej mokrego wyglądu, gdy będą suche.
 11. Użyj równej ilość wosku na środek i końcówki włosów.
pixel