Jak stawiać włosy w kolce?

Postawione w kolce włosy
Źródło: geishaboy500, flickr.com
Jeśli myślisz o fajnych, postawionych w kolce włosach, ten artykuł jest przeznaczony dla Ciebie.

Instrukcje:

  1. Umyj włosy szamponem do swojego typu włosów. Spłucz szampon w ciągu minuty.
  2. Nałóż odżywkę odpowiednią dla swojego typu włosów. Zostaw ją we włosach 2 lub 3 razy dłużej niż szampon, a następnie ją spłucz.
  3. Wysusz włosy. Metoda pierwsza: Delikatnie osusz ręcznikeim, następnie dokładnie suszarką. Metda druga: Delikatnie osusz ręcznikiem, a następnie pozwól wyschnąć włosom naturalnie. Metoda trzecia: Jeśli nie masz suszarki i śpieszysz się, możesz wysuszyć włosy ręcznikiem, jednak nie trzyj ich mocno, gdy są prawie suche – wycieraj je delikatnie w kierunku zgodnym z kierunkiem ich wzrostu.
  4. Rozczesz włosy czesząc włosy w kierunku, w którym rosną.
  5. Nałóż wybrany przez siebie produkt stylizujący. Lakier powinien mieć możliwość ukształtowania cienkich włosów, zamiennie możesz użyć innego środka modelującego rozprowadzanego na głowie za pomocą palców. Upewnij się, żeby z nim jednak nie przesadzić. W przypadku grubych włosów, użyj bardziej trwałego kosmetyku, takiego jak guma, aby móc osiągnąć pożądany kształt i wygląd włosów. Postawione włosy mogą opadać, jednak można poradzić sobie z tym w następujący sposób: schwyć dany „kolec” dwoma palcami przy końcu i wysusz go rozgrzaną suszarką o słabym ciśnieniu. Powinien zostać na swoim miejscu, jednak w razie pewności możesz posłużyć się lakierem.

Porady

Stwórz tyle “kolców” ile tylko chcesz i o dowolnej grubości. Nie zapomnij o zgoleniu włosów na szyi. Myj włosy codziennie. Gdy robisz kolce z tyłu głowy, posłuż się dodatkowym lusterkiem, by zobaczyć w nim odbicie tyłu.

Uwagi

Uważaj na ilość kosmetyku modelującego, której używasz. Zbyt wiele może zepsuć całokształt I spowodować, że kolce będą nierówne. Dokładnie zmywaj dany kosmetyk z włosów. Pamiętaj, że silniejsze kosmetyki, takie jak guma czy żelatyna, nawet w małych ilościach mogą silnie utwardzać.
pixel