Jak dbać o niezdycyplinowane włosy?

Kobieta z długimi ciemnymi włosami
Źródło: femme run, flickr.com

Krok po kroku  1. Pamiętaj, że włosy, niczym włókno, powinny być traktowane jak ulubiony sweter. Gdy są mokre, nie ma mowy o kręceniu, ciąganiu, ani szczotkowaniu. Po umyciu włosów wyciśnij z nich wodę używając ręcznika pochłaniającego i grzebienia.

  2. Regularnie podcinaj włosy – nawet pół centymetra raz w miesiącu lub raz na sześć tygodni czyni różnicę dla zdrowia Twoich włosów. Jeśli zależy Ci na długich włosach, również przycinaj końcówki dla ich kondycji. One i tak będą rosnąć. Włosy, którym pozwala się rosnąć bez przycinania, w końcu zaczną się rozdwajać przy końcówkach i stracisz je tak samo szybko, jak urosły.

  3. Naturalnie kręcone włosy krzyczą o wilgoć. Nanoś lekkie produkty na każdym etapie czesania włosów, zamiast jednorazowego stosowania ciężkiego produktu.

  4. Jeśli posiadasz bardzo kręcone włosy i chcesz zyskać wyraziste kręcenie, spróbuj sprayu Tecni.art Gloss Control L'oreala. Jest to doskonały produkt, który nie spowoduje, że włosy staną się klejące. Aby zminimalizować ilość niepożądanych loczków, najlepiej jest suszyć włosy naturalnie. Jeśli jednak musisz suszyć włosy suszarką, użyj przystawki rozpraszającej, ustawiając moc na niską lub średnią.

  5. Zakończ sprayem chroniącym przed niszczeniem, takim jak Montibello HDs Def Thermic. Oprócz ochrony przed zniszczeniem, wzmocni on także trwałość fryzury. Możesz również spróbować użyć produktu wygładzającego, takiego jak krem wygładzający Joanna.

  6. Nie używaj codziennie prostownicy. Prostowanie powoduje problem z kolistym kształtem włosów – podczas prostowania kręconych włosów ciepło czyni je jeszcze bardziej kręconymi, więc prostujesz je częściej lub wykorzystujesz większe temperatury, tworząc w ten sposób błędne koło. Jeśli koniecznie musisz prostować włosy, postaraj się zastosować do następujących rad: Postaraj się o dobrą ceramiczną prostownicę. Jeśli nie kosztowała więcej jak 100zl, istnieje duża szansa, że nie będzie dobrej jakości i może spowodować szkodę Twoim włosom. Upewnij się, że Twoja prostownica zawiera termostat. Podłącz prostownice do prądu, ustawiając ją na średnią moc (termostat do połowy) i zwiększaj ją, aż osiągniesz minimalną temperaturę potrzebną do prostowania włosów. Zawsze używaj produktu pochłaniającego ciepło pomiędzy prostownicą a włosami. Możesz użyć fluidu ACTYVA Nuova Fibra marki Kemon. Nigdy nie przykładaj prostownicy do włosów, które nie są chronione. Ograniczaj prostowanie – jeśli dana partia Twoich włosów jest bardziej kręcona od reszty (np. linia włosów), postaraj się prostować tylko „problematyczne” partie, a do wyprostowania reszty użyj dobrej ceramicznej szczotki, aby zminimalizować narażenie włosów na gorąco. Raz w tygodniu lub po trzech myciach włosów zastosuj regenerującą odżywkę, taką jak Essential Haircare DEDE Davines, aby zminimalizować łamliwość włosów i wspomóc zdrowy porost.


WskazówkiZaopatrz się w dobre narzędzia. Ceramiczne szczotki, dostępne w sklepach fryzjerskich i kosmetycznych, są cudownymi sprzymierzeńcami w walce z lokami i dodawaniu objętości. Zamiast szczotkowania, czesz włosy, które mają tendencje do kręcenia się. Nigdy nie szczotkuj wilgotnych włosów – są wtedy najbardziej podatne na zniszczenia. Skonsultuj się ze specjalistą w celu ustalenia, które produkty są najlepsze dla Twojego typu włosów. Jednak nie nabieraj się na wciskanie czegokolwiek – jeśli czujesz, że sprzedawca chce osiągnąć swój tygodniowy cel sprzedaży, odejdź. Każdy prawdziwy specjalista poświęci dla Ciebie tyle czasu, ile potrzebujesz, bez nakładania na Ciebie obowiązku zakupu. Pokochaj włosy, które masz. Każdy ma z nimi jakieś problemy. Nie czyń ze swoich włosów barometru dnia. 
pixel