Jak wykonać francuski warkocz?

Źródło: Denise Krebs, flickr.com

Warkocz francuski

Jednym ze sposobów zapanowania nad nieposłusznymi włosami jest francuski warkocz. Okiełznanie niesfornych włosów może wymagać trochę pracy, zwłaszcza jeśli nie przykładałaś zbytniej wagi do troszczenia się o swoje włosy. Przestań patrzeć zazdrośnie na tych wszystkich ludzi z perfekcyjnymi włosami i zastanów się, co możesz zrobić z tym, co już masz. Włosy krótkie, czy długie – znajdź fryzurę i wygląd, które będą dla Ciebie odpowiednie i tego się trzymaj.

Instrukcje

Krótkie włosy.

  1. Bądź konstruktywnie kreatywna w swoich krótkich włosach. Zaopatrz się w odpowiednie opaski i klamry do włosów. W przypadku nieopanowanych kręconych włosów, możesz zechcieć na początku nieco „stonować” loki – możesz to uczynić za pomocą produktów przeciw puszeniu i kręceniu się włosów.
  2. Zaczesz włosy do góry od skroni po obu stornach, przypinając je po środku klamrą.
  3. Upewnij się, że grzywka jest rozczesana lub/i nakręcona, jako że jest to najłatwiejsza część nieposkromionych włosów do utrzymania w miejscu.
  4. Użyj lokówki do wyprostowania nieposłusznych włosów, aby dodać im puszystości i stylu. Jeśli są kręcone, możesz spróbować użyć nieco żelu z wodą i delikatnie masować i wyciskać włosy aby nadać im dobrze utrzymany kręcony wygląd.

Długie włosy

  1. Z długimi włosami postępuj tak jak powyżej. Dodatkowo masz kilka opcji, takich jak zaplecenie francuskich warkoczy, zawiniętych w kok na czubku głowy, a także kucyk. Zwykle im dłuższe włosy, tym mniej są „nieposłuszne”, ze względu na ich ciężar.

Wskazówki

Do kręconych lub puszących się włosów zainwestuj w produkty powstrzymujące te właściwości (anti-frizz) i zawsze używaj odżywki. Nigdy nie używaj szamponu i odżywki w jednym, jako że razem nie pełnią swej funkcji dobrze. Odżywka niezmiennie zostaje wypłukiwana przez mydło w szamponie. Zawsze używaj odzywki osobno. Jeśli to możliwe, dodaj trochę soli do domowego zmiękczacza wody. Jeśli nie posiadasz zmiękczacza, zaopatrz się w świeżą wodę źródlaną i użyj jej do spłukiwania odżywki z włosów.
Przygotuj swoją odżywkę do zastosowania przed myciem, mieszając 1/4 szklanki mleka i 1/2 szklanki majonezu. Nałóż ją na suche, niemyte włosy na 20 minut. Dokładnie spłucz, następnie umyj włosy i nałóż odżywkę.
Zainwestuj w dobrej jakości szczotkę, która nie rozerwie ani nie będzie zbytnio ciągać Twoich włosów. Salon fryzjerski na pewno pomoże Ci w doborze odpowiednich narzędzi do Twojego typu włosów.
W przypadku małych dzieci, nie myj ich włosów codzienne, jako że spowoduje to wypłukiwanie ich naturalnych wydzielin. Używaj produktów typu „nigdy więcej kołtunów”, a zwłaszcza produktów przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Zawierają one delikatniejsze składniki.
pixel