Jak wykonać francuski warkocz?

Źródło: Denise Krebs, flickr.com
Jednym ze sposobów zapanowania nad nieposłusznymi włosami jest francuski warkocz. Okiełznanie niesfornych włosów może wymagać trochę pracy, zwłaszcza jeśli nie przykładałaś zbytniej wagi do troszczenia się o swoje włosy. Przestań patrzeć zazdrośnie na tych wszystkich ludzi z perfekcyjnymi włosami i zastanów się, co możesz zrobić z tym, co już masz. Włosy krótkie, czy długie – znajdź fryzurę i wygląd, które będą dla Ciebie odpowiednie i tego się trzymaj.

Instrukcje
Krótkie włosy.
  1. Bądź konstruktywnie kreatywna w swoich krótkich włosach. Zaopatrz się w odpowiednie opaski i klamry do włosów. W przypadku nieopanowanych kręconych włosów, możesz zechcieć na początku nieco „stonować” loki – możesz to uczynić za pomocą produktów przeciw puszeniu i kręceniu się włosów.
  2. Zaczesz włosy do góry od skroni po obu stornach, przypinając je po środku klamrą.
  3. Upewnij się, że grzywka jest rozczesana lub/i nakręcona, jako że jest to najłatwiejsza część nieposkromionych włosów do utrzymania w miejscu.
  4. Użyj lokówki do wyprostowania nieposłusznych włosów, aby dodać im puszystości i stylu. Jeśli są kręcone, możesz spróbować użyć nieco żelu z wodą i delikatnie masować i wyciskać włosy aby nadać im dobrze utrzymany kręcony wygląd.

Długie włosy
  1. Z długimi włosami postępuj tak jak powyżej. Dodatkowo masz kilka opcji, takich jak zaplecenie francuskich warkoczy, zawiniętych w kok na czubku głowy, a także kucyk. Zwykle im dłuższe włosy, tym mniej są „nieposłuszne”, ze względu na ich ciężar.

Wskazówki
Do kręconych lub puszących się włosów zainwestuj w produkty powstrzymujące te właściwości (anti-frizz) i zawsze używaj odżywki. Nigdy nie używaj szamponu i odżywki w jednym, jako że razem nie pełnią swej funkcji dobrze. Odżywka niezmiennie zostaje wypłukiwana przez mydło w szamponie. Zawsze używaj odzywki osobno. Jeśli to możliwe, dodaj trochę soli do domowego zmiękczacza wody. Jeśli nie posiadasz zmiękczacza, zaopatrz się w świeżą wodę źródlaną i użyj jej do spłukiwania odżywki z włosów.
Przygotuj swoją odżywkę do zastosowania przed myciem, mieszając 1/4 szklanki mleka i 1/2 szklanki majonezu. Nałóż ją na suche, niemyte włosy na 20 minut. Dokładnie spłucz, następnie umyj włosy i nałóż odżywkę.
Zainwestuj w dobrej jakości szczotkę, która nie rozerwie ani nie będzie zbytnio ciągać Twoich włosów. Salon fryzjerski na pewno pomoże Ci w doborze odpowiednich narzędzi do Twojego typu włosów.
W przypadku małych dzieci, nie myj ich włosów codzienne, jako że spowoduje to wypłukiwanie ich naturalnych wydzielin. Używaj produktów typu „nigdy więcej kołtunów”, a zwłaszcza produktów przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Zawierają one delikatniejsze składniki.
pixel